(İSMAİL ÖRS) K.D. “Nefsime yenildim” derken, mağdur çocukların aileleri şikayetlerinden vazgeçti.


Olay, Efeler’de geçen yıl Haziran ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 25 yaşındaki K.D., kendisinden 10 yaş küçük S.V. ile sosyal medyadan konuşmaya başladı. Bir süre sonra K.D., S.V.'den çıplak fotoğraflarını kendisine göndermesini istedi. Küçük kız teklifi reddetti. K.D.’nin,  'sana ve ailene zarar veririm' diye tehdit etmesi üzerine, S.V. teklifi kabul etmek zorunda kaldı. Küçük kızın cinsel içerikli fotoğraflarını ele geçiren K.D.,  S.V. ile buluşmak istedi. Teklifine olumlu yanıt alamayan K.D. karşı tarafı bu kez de  'fotoğraflarını herkese atarım' sözleri ile tehdit etti. K.D. ile buluşan kız çocuğu burada tacize uğradı. 
ARKADAŞINI DA TUZAĞA DÜŞÜRDÜ
Bir süre sonra S.V.'nin arkadaşı M.R.'yle sosyal medyadan konuşmaya başlayan K.D., aynı tehdit ve şantajlarla bir küçük kızı daha ağına düşürdü. M.R., yaşadıklarını ailesine anlattı.
M.R.’nin, kendisine uzun süre kabusu yaşatan K.D.'den şikayetçi olması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında K.D.'nin S.V.'ye yaşattıkları da ortaya çıktı. Gözaltına alınan K.D., tutuklanarak cezaevine gönderildi.
"ÖNCE KENDİLERİ FOTOĞRAF ATTI,  TAHRİK OLDUM TEKRAR İSTEDİM"
Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıkan şüpheli K.D., mağdurlardan zorla fotoğraf istemediğini, fotoğrafları kendi istekleriyle gönderdiklerini öne sürdü. K.D., "S.V. ve M.R.'yi isteklerimi yerine getirmezlerse ailelerine söylemekle tehdit etmedim. Nasıl böyle bir şey yapayım. Ailelerine, 'kızınız bana çıplak fotoğraf attı' demem mümkün mü? Önce kendi istekleriyle fotoğraf attılar. Daha sonra da tahrik oldum tekrar istedim" dedi. 
Savcılık ifadesinde kabul ettiği suçlamaları mahkemede reddeden şüpheli, K.D., mağdurları zorla öptüğü ve dokunduğu iddialarıyla ilgili, “Yanıma geldiğinde selamlaşmak için kendime çektim" diye savunma yaptı.
AİLELER ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ
Mahkemeye S.V. ve M.R.'nin babaları da katıldı. M.R.'nin babası D.R., "Oğlum, kızımın evde ağladığını ve onunla ilgilenmem gerektiğini söyledi. Eve gittim. Kızım hüngür hüngür ağlıyordu. Ne olduğunu sordum. Cevap vermedi. Biraz sıkıştırdım. Bana yaşadıklarını anlattı. Mesajları gösterdi. Daha sonra şikayetçi oldum ama şikayetimizden vazgeçtik" dedi. 
S.V.'nin babası K.V.'de şikayetinden vazgeçtiğini söyledi.
TAHLİYE EDİLDİ
İfadelerin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti şüphelinin tahliye edilmesine ve yargılamanın tutuksuz bir şekilde devam etmesine karar verdi. 
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

taciz2-1