Nazilli Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Mehmet Gürkan Tığoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a tepki gösterdi.

Gürkan Tığoğlu, belediyenin sorumluluklarını bir lütuf gibi sunamayacağını dikkat çekerken “Bütçeniz var peki ne yapıyorsunuz Nazilli Belediyesi? Bizim görevimiz olmadığı halde biz bulduğumuz her vakayı kısırlaştırma yaptırıp, tedavi ettirip, aşılama üstüne bir de küpe takarak geri bırakıyoruz, siz ne halt yapıyorsunuz? Her birimiz, işinden, gücünden, birikiminden, zamanından emek harcıyor! Veteriner Klinikleri Tarifnamesinden haberiniz var mı? Belediye alt tarafı veteriner istihdam edecek! Bizim zorunluluğumuz olmadığı halde kliniklere binlerce lira borca girerek sırf saldırma olmasın, sırf hayvan ölmesin, sırf düzgün yaşasın diye uğraşırken cidden siz hangi işi düzgün yapabildiniz?” ifadelerini kullandı.

“HANGİ BİRİNİZE SALDIRDI ŞU MASUMLAR?”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a çok sayıda soru yönelten Tığoğlu  paylaşımlarına “neden bu kadar çoğaldı bu köpekler, acaba bu akşam karınları doyacak mı? yavrularına süt verebilecek mi? hasta olan hayatta kalabilecek mi? arabanın altında ezilmeden, itilip kakılarak nasıl yaşayacaklar, korkan insanlar düşman olmayacak mı diye hiç düşünmediniz mi? üstelik müsebbibi olduğunuz halde sanki sizlerin görevi değilmiş gibi haberler yaptırdınız! akşam yastığa başınızı koyunca nasıl uyuyabiliyorsunuz? görevinizi gerçekten yaptığınıza inanıyor musunuz? gittiğiniz binlerce cemiyetin yemek artığına bile muhtaç hayvanlar hiç mi aklınıza gelmiyor? ramazan çadırlarıyla boy gösterisi yaptınız, sahi orada artan yemekleri dahi hiçbiriniz düşünmedi değil mi? tebrikler Nazilli Belediyesi! her ölen masumun vebaliyle ama bu dünya ama öteki dünyada hakkım size helal değildir!” ifadeleri ile devam etti.

“HAYVANSEVERLER NELERİN ALTINDAN KALKMAYA ÇALIŞIYOR BİR BAKIN İSTERSENİZ”

Gürkan Tığoğlu, Nazilli Belediyesi’nin sorumluluklarını yerine getirmediği için zarar gören hayvanların tedavi ücretlerinin karşılanması için çok sayıda hayvanseverin fedakârlık yaptığı belirtirken “Bir köpek kısır olmadığı için kaçtığı arabanın, trenin altında kaldığında, onlarca yürek bir araya gelip ödemeye çalıştığımız taban fiyatlara bir bakın hele! Binlerce lira kırık tedavileri için borca giriyoruz yine de gıkımız çıkmıyor! Hani belediye görevini gönüllü vatandaşın, hayvanseverin yaptığı; İşinden, gücünden, birikiminden, zamanından feragat ederek sizin göreviniz olduğu halde bir türlü yapmadığınız ve beceremediğiniz adı üstünde hizmet olan göreviniz” dedi.

“FAKAT NE OLDU TÜM SÖZLER?”

Gürkan Tığoğlu, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından hayvanseverlere verilen sözlerin tutulmadığına vurgu yaparken Nazilli Belediye Meclis Üyesi ve Veteriner Hekim Yezdan Yıldırım’a yönelik  “Defalarca sizlere inanarak hep bekledik, her yaralı hasta hayvandan birisine sizin dahi desteğiniz sayesinde çare bulduk. Fakat ne oldu tüm sözler? Kürşat Engin Özcan cidden bu kadar çağrıyı hiç mi görmedi? Hülya Alabay, Şükrü Irgat depolarda tutulan su istasyonlarını dahi ne zaman takacaklar? Kısırlaştırma Merkezi açmak yerine daha kaç hayvan Germencik veya Bozdoğan’a, dağa taşa atılacak?” ifadelerini kullandı.