Alıcık:  “Rahmetli Menderes'in idamında kanlı elleri olan zihniyetle kol kola Aydın'da gezmek hem Menderes ailesine hem de demokratlara büyük bir saygısızlık” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Aydın'da seçim çalışması girişiminde bulundu. Atatürk Kent Meydanında miting için yeterli kalabalığı toplayamayan Uysal, seçim çadırında mini bir toplantı ile yetinmek zorunda kaldı. 30-40 kişilik gruba açıklama yapan ve Kemal Kılıçdaroğlu’na oy isteyen Uysal'ın Demokrat Parti Genel Başkanı unvanı altında CHP’ye çalışması Adnan Menderes’in memleketinde tepkiyle karşılandı. MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Söz milletindir diyen Rahmetli Adnan Menderes'in partisinin devamı olduğunu söyleyen Demokrat Parti'nin Millet İttifakı’nda olması, şaşılacak bir durum” dedi.

ÖMRÜNÜ BU MİLLETE VERDİ


Uysal'ın “Adnan Menderes Müzesi'ne davet edilmedim” sözlerine “Ben davet beklemedim. Kendi isteğimle gittim. Çok büyük saygısızlık o söz" cevabını veren Alıcık, sözlerine şöyle devam etti: “Adnan Menderes 50 ile 60 yılları arasında hayatını, ömrünü Türk milletine hizmetle adamış. Ben müzeyi gezdiğimde hayranlık duydum. Sayın Menderes demokrasinin var olması için mücadele etmiş. Ne yazık ki demokrasi dışı hareketlerle idam sehpasına getirilmiş bir devlet büyüğümüz, başbakanımız ve evladımız. Böyle demokrasiden yoksun, Rahmetli Menderes'in idamında kanlı elleri olan bir zihniyetle kol kola Aydın'da gezmek hem Menderes ailesine büyük bir saygısızlık hem de demokratlara büyük bir saygısızlık.”