Hekim Birliği Sendikası Aydın Şubesi Kurucu Yönetimi, Aydın Valiliği önünde çelenk bırakma töreni gerçekleştirdi.
14 Mart Tıp Bayramı kapsamında gerçekleştirilen törene, çok sayıda hekim ve sağlık personeli katıldı. 
Törende Hekim Birliği Sendikası Aysın Şubesi kurucu üyelerinden Dr. Kadir Ali Aydemir konuşma yaptı.
Hekimlere uygulanan şiddet vakalarının üstesinden gelebilmek için beraber çalışılması gerektiğine değinen Dr. Aydemir, 
“Bugün burada sadece biz hekimlerin fedakârlıklarını ve bayramını kutlamakla kalmayıp mevcut sorunlarımıza da direkt çözümler üzerinden dikkatinizi çekmek istiyorum. Şiddet, ki tıpta iki temel unsur olan ve aralarındaki ilişkiye, doğası gereği hiçbir şekilde müdahil olunamayan; hasta ve hekimden biriyle anılamayacağı halde, gelinen noktada hekimin; insan sağlığına kasteden kirli ellerce ama ve fakatlarla odakta tutulmaya çalışıldığı bir kavram. Mesleğimizle aynı cümlede anmak istemediğim bu vakanın üstesinden gelebilmek için birlikte çalışmalı ve adeta progresif tedavi edercesine dramatik sonuçlar alıp iyileştirene kadar bu yaklaşımı sürdürmeliyiz" dedi.

Efeler Belediyesi talepleri anında yerine getiriyor Efeler Belediyesi talepleri anında yerine getiriyor

Hekim Birliği Sendikası Aydın Şubesi kurucularından Dr. Kadir Ali Aydemir,  hekimlerin kendi hak mücadeleleri için birleşmesi gerektiğini söyledi. Aydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kanaatimce mesleğimiz gereği fedakârlık yapma eğilimimiz ve çoğunun emekliliğe yeter sayılan yıllarını ders çalışarak geçirmemiz ve okumaktan sebep naifliğimiz o kadar fazla ki, bu durum artık haklarımızı da koruyamayacağımız konusunda bir algı oluşturmuş durumdadır. İşte bu sebepler ile hekimlerin kendi haklarının mücadelesi için birleşmesi gerekmektedir. Onca mücadele ve bunun için harcadığımız ömrün karşılığında bize reva görülen kendi haklarımızdan en önemlisi olan yaşama özgürlüğümüzün sorgulanmasına varan ve mesleki itibarımıza dönük zamanı geldi diye saygısızlık karşısında sesimizi yükseltmeliyiz, şiddet olaylarının ciddiye alınması ve gerektiğinde hukuki yaptırımlar uygulanması, bu tür davranışların tolere edilmediği ve ciddi sonuçların olduğu, sağlıklı bir toplum için önce sağlıklı hekimler olmalı."

Bugünün sorunların konuşulduğu son Tıp Bayramı olması temennisinde bulunan Dr. Kadir Ali Aydemir, "Bu uğurda yitirdiğimiz tüm meslektaşlarımız önünde saygıyla ve minnetle eğiliyorum” dedi.