Aydın’ın İncirliova ilçesinde 7 yıl önce aracıyla seyir halindeyken silahla vurulan 23 yaşındaki Hasan Ay’ın faili ya da failleri hala ortaya çıkmadı. Yeğeninin ölüm yıl dönümünde konuyla ve ortaya atılan iddialarla ilgili bir açıklama yapan amca Veysel Ay, “İncirliova’daki o meşhur ailenin gelini kimmiş öğreneceğiz. 23 yaşında bir fidana kıymanın bedelini ödeyecekler” dedi.

Aydın'ın İncirliova ilçesine bağlı Osmanbükü Mahallesi girişinde 21 Eylül 2014 tarihinde 23 yaşındaki Hasan Ay'ın kullandığı 09 UB 111 plakalı otomobil, köy girişindeki aile mezarlığının duvarına çarpmış şekilde bulundu. Hasan Ay'ın hayatını kaybettiği belirlendi. İlk başta kaza sonucu ölüm sanılan olayın cinayet olduğu sonradan anlaşıldı. Yapılan otopside Hasan Ay'ın iki el ateş edilerek öldürüldüğü ortaya çıktı.

Hasan Ay'ın katillerini yakalamak için çalışma başlatan ekipler, 7 kişinin şüpheli olarak ifadelerine başvurdu. Ancak Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinayetle ilgili görülen yargılamaların ardından tüm sanıklar delil yetersizliğinden beraat etti.

Uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hasan Ay'ın ailesi, Müge Anlı ve ekibinden yardım isteyerek programa çıktı. Burada ismini vermek istemeyen bir kadın, canlı yayına bağlanarak cinayetle ilgili önemli iddialar ortaya attı.

“NEVZAT AYDIN VURULACAKTI, HASAN AY VURULDU”

Aydın'da çeşitli suçlardan aranan 2 kişi tutuklandı Aydın'da çeşitli suçlardan aranan 2 kişi tutuklandı

İsmi verilmeyen kişi, Nevzat Aydın’ın Hasan Ay’ın aracını kendi aracı olarak gösterip çeşitli görüşmelerde bulunduğunu söyledi. İddiaya göre Nevzat Aydın, cinayetin işlendiği gün İncirliova merkeze giderek ilçede tanınan bir ailenin geliniyle görüştü. Bunu fark eden gelinin ailesi, Aydın’ı silahla vurmak için pusu kurdu. Ancak arabada Hasan Ay olduğu için cinayete kurban giden isim o oldu.

Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

VEYSEL AY: HER ŞEY ORTAYA ÇIKACAK

Hasan Ay’ın ölüm yıl dönümünde bu anlatılanları işaret ederek sosyal medya hesabından bir açıklama yapan amca Veysel Ay, “Evladımızı bundan yedi yıl önce bu gece alçakça bir pusuda işlenen cinayet sonucu kaybettik. Fail ya da failleri henüz bulunmadı. Bu gizli tanık, Müge Anlı’nın programına kendi isteği ile katılıp bunları anlattı. Sonra ‘Bu bilgilere nasıl ulaştın?’ diye sorduğumuzda, ‘Kafede otururken yan masada konuşuyorlardı, o konuşmalardan duydum’ dedi. Ben inanmadım çünkü hiç kimse yan masadaki konuşmalardan bu kadar detaylı şeyler duyup milyonlarca insanın karşısında, bir televizyon programına çıkıp bunları bu kadar detaylı anlatmaz, anlatamaz. Kaynağı konusunda yalan söylüyor. Bu kadın Osmanbükü köyünde yani bizim köyümüzde yaşayan evli bir erkekle bir ilişki yaşıyor. Her şey ortaya çıkacak az kaldı. İncirliova’daki o meşhur ailenin gelini kimmiş öğreneceğiz. 23 yaşında bir fidana kıymanın bedelini ödeyecekler” ifadelerine yer verdi.

İŞTE O İFADE

Canlı yayında konuşan kadının ifadesi şu şekildeydi;

“Köyde zaman zaman duyduğumuz bazı dedikodular vardı zaten. Nevzat Aydın ile ilgili olduğu ön plandaydı. Hasan Ay’ın cinayet işlendiği gün en son Nevzat Aydın ile görüştüğü söyleniyor. Nevzat Aydın’ın birçok kişiyle görüştüğüne dair köyde duyumlarımız oluyor. Bunlardan birinin de İncirliova’dan bir ailenin geliniyle ilgili olduğunu duyduk. O gün de Hasan Ay ile İncirliova’da bu bayanı almaya gitmiş Hasan Ay’ın arabasıyla. Sanırım İncirliova’da da bunlar gelinin ailesi tarafından görülmüşler. O aile, arabayı takip etmiş ya da arabanın plakasını veya aracı görmüşler, öğrenmişler galiba. Köy yolunda onların beklemiş olabileceği ya da birilerini bulup Nevzat Aydın’a karşı bir şey yapmak için beklediklerini duyduk. Köyde böyle konuşuyorlar. Nevzat Aydın zannedilerek o arabadaki kişinin öldürüldüğünü konuşuyorlar. Nevzat Aydın’ın birçok kişiyle ilişkisi varmış. Zaten Nevzat Aydın sürekli Hasan Ay’a ait aracı, ‘Bu benim arabam’ diyerek kullanıyormuş görüşmelerinde. Kendi arabasıymış gibi Hasan Ay’ın arabasıyla çıkıyormuş tanınmamak için. Neden çıkıp kimse konuşmuyor? Kimden korkuyorlar ben de bilmiyorum.”

(Hasan Ay'ın amcası Veysel Ay)