(Haber: Naci ERİŞ)
Altılı Masa ortaklarından CHP ile İYİ Parti arasında Cumhurbaşkanı adayı belirlenmesi sürecinde gerilen ilişkiler, seçim sonrası karşılıklı atışmalara döndü.
Özellikle yerel seçim sürecinde yürütülecek olası ittifaka ilişkin, İYİ Parti’nin daha etkin olma talepleri CHP cephesinde tartışma yarattı.
Son olarak vefat eden Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel’in yerine seçilecek isim konusunda polemik başladı.
ÖNCE TANER, SONRA SİNAN
CHP Söke Belediye Meclis Grubu, Belediye Meclisinde yapılacak seçimde, mevcut Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa İberya Arıkan’ı aday gösterme kararı aldı.
İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner ise “Bize görüş sorulmadı” diyerek ittifak ortaklarını eleştirdi.
Son olarak ise İYİ Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Reşat Sinan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, önce sitemde, sonra sert bir eleştiride bulundu. 
Söke Belediye Meclisinde CHP’nin 15 üyesine karşılık AK Parti ve MHP’nin 12 oyu olduğunu, İYİ Parti’nin ise 4 üyesi olduğunu anımsatan Reşat Sinan, İYİ Parti’nin belirleyici konumuna dikkat çekti. CHP tarafından kendilerine görüş sorulmamasına sitem eden Sinan, “Sonuç ne olur? Lütfedip İYİ Partili arkadaşlarımızın görüşlerini sormadıklarına göre anket şirketlerine mi sorsak?” diye yazdı.
“SADECE SİZİN İÇİN Mİ GEÇERLİ?”
İYİ Parti Aydın İl Başkan Yardımcısı Reşat Sinan’ın bu sözlerine İYİ Parti üyeleri destek verirken, bazı CHP’liler tepki gösterdi. 
Eleştirilere yanıt veren Reşat Sinan, CHP tarafından İYİ Parti’ye yönelik üst perdeden, küçümseyici tavır takınıldığını savundu. 
“Hak, hukuk, adalet sadece sizin için mi geçerli” diye soran Sinan, şu ifadeleri kullandı:
“Yahu bazı arkadaşlarımızı anlayamıyorum. Niye normal insanlar gibi sesli tartışamıyoruz? Bizim toplum bazı problemlerde hep sonuca göre pozisyon alıyor ve sonuç belli olunca da döktürdükçe döktürüyor. Ben bu defa sonuç öncesi yorumları merak ettim. Şu an Aydın siyasetinde gelecek için de fikir verebilecek çok kaotik bir durum var. Ben de yorumlarınızı merak ettim. Lütfen önce 4 yıldan beri ittifak işleyişinin nasıl gitmiş olduğunu bir inceleyin sonra yorum yapın.
Özellikle CHP’ye gönül vermiş benim pek değerli dostlarıma soruyorum; Hak, Hukuk, Adalet istekleri ile Ankara’dan İstanbul’a yürüdünüz. Peki, bu istek sadece sizin için mi geçerli oluyor? Aynı istekleri biz dile getirince niye koro halinde bize karşı üst perdeden küçümseyici bir tavır takınıyorsunuz? Niye?”