Gürpınar, “Buraya sizlerden vekalet almaya, sizin vekiliniz olduğumu talip olduğumu belirtmeye geldim” dedi.

(Haber: Naci ERİŞ)
İYİ Parti Genel Merkezi STK İlişkileri Başkanlığı Koordinatörü ve Afet Koordinasyon Merkezi İletişim Sorumlusu Mustafa Gürpınar, Aydın’dan milletvekili aday adayı oldu.
İYİ Parti Aydın İl Başkanlığında açıklama yapan Gürpınar, 2005 yılında Sökeli eşi işe evlendiğini ve 2006’dan bu yana Aydın’da ticari faaliyet yürüttüğünü söyledi. İstanbul’da ikamet ettiğini ancak siyasi faaliyetleri nedeniyle sık sık Ankara ve diğer illerde çalışma yürüttüğünü ifade eden Gürpınar, “Genel Başkanımız ve Genel İdare Kurulumuzun verdiği kararla, milletvekilliği aday adaylığına, kendi binamızda başvurmak için karar verdik” dedi.
“VEKALET ALMAYA GELDİM”
İl binasına hazır dosya ile geldiğini ifade eden Mustafa Gürpınar, “Ben buraya dosyamı da getirdim. Buraya sizlerden vekalet almaya, sizin vekiliniz olmaya talip olduğumu belirtmeye ve gönlünüze talip olduğumu tekrar dile getirmeye geldim. İYİ Parti ailesini, Aydınlı hemşerilerimi, ablalarımı, teyzelerimi, amcalarımı, kardeşlerimiz temsil etmek için sizden vekalet almaya geldim” ifadelerini kullandı. 
“TAKDİR AYDINLI HEMŞERİLERİMİN”
İYİ Parti Genel Merkezinde görevli olduğu için ‘kontenjan adayı’ olarak değerlendirilip değerlendirilmeyeceği sorulan Gürpınar, şu ifadeleri kullandı:
“Bizim partimiz diğer partilerden farklılık gösteriyor. Biz, her birimiz, eşit şartlarda mücadele eden, demokrasi için mücadele eden arkadaşlarız. Omuz omuza mücadele ediyoruz biz. Dolayısıyla takdir, Aydınlı hemşerilerimizindir. Aydınlı hemşerilerimiz neyi takdir ederse, ben de onları Genel Merkezde temsil eden bir kardeşleri olarak aday adaylığı hakkımı kullanıyorum.”
‘ÖN SEÇİM’ YOK, ‘TEMAYÜL’ VAR
Ön seçim yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu da yanıtlayan Gürpınar, “2018 yılından farklı olacak. Öncelikle aday adaylarımız belirlenecek. Sonra her bölge, her ildeki partililerimizin talepleri doğrultusunda Genel Başkanımız ve Genel İdare Kurulunun ortak kararıyla ortaklaşa bir karar verilecek. Dolayısıyla temayül diyebilirsiniz” dedi.