İzmir, Aydın, Denizli, Burdur ve Isparta illerini birbirine bağlayan Göller Ekspresi’nin gündüz seferleri başlıyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda ek sefer konulduğunu açıklayan Bakanlık, 20 Aralık’tan itibaren gündüz seferlerinin başlayacağını duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Göller Ekspresi, Anadolu’da ilk demiryolunun işletildiği bölge olan Ege’nin bereketli topraklarını boydan boya geçerek gül kokulu Isparta topraklarına ulaşıyor. Bu güzel coğrafyaya sahip Ege’yi trenle keşfetmek için yepyeni bir alternatif daha sunuluyor. Gece saatlerinde sefer yapan Göller Ekspresi’nin yanı sıra sefere konulan bu yeni trenle gündüz saatinde çevreyi izleyerek seyahat etmek mümkün olacak.” ifadeleri kullanıldı.

Başkan Atay’a Efeler’de büyük destek Başkan Atay’a Efeler’de büyük destek

İLK SEFER 20 ARALIK

Mevcut seferlerle hattın yolcu kapasitesinin 246 olduğu hatırlatılan açıklamada, gündüz seferlerinin başlamasıyla bu sayının binin üzerine çıkacağı belirtildi. Bakanlık tarafından 20 Aralık günü gerçekleştirilecek olan ilk sefer ile ilgili yapılan açıklamada “İzmir’ den 10.40’ ta kalkarak, Isparta’ ya 19.05’ de ulaşacak. Isparta’dan ise 10.40’ ta hareket ederek İzmir’e 19.34’te varacak. Yolculuk süresi yaklaşık 8 saat 50 dakika sürecek. Böylelikle yolcular gündüz manzarasının keyfini doya doya çıkarabilecekler.” ifadelerine yer verildi.

Editör: Yusuf Yıldız