Ökten, “AK Parti kendisini gerçek anlamda değiştiren, yenileyen adımlarla ilerliyor” dedi.

AK Parti Aydın’da temayül yoklaması yaptı AK Parti Aydın’da temayül yoklaması yaptı


Yerel seçim için aday adaylığı başvurularının başladığı AK Parti’de, en çok konuşulan konulardan biri de İYİ Parti’den transfer edilen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın yeniden aday olup olmayacağıydı.
Son dönemde, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan söz verdi, Özcan yeniden aday olacak’ söylentileri Nazilli kamuoyunda dillendirilmeye başlandı. Kürşat Engin Özcan’ın çevresi tarafından özellikle servis edildiği anlaşılan bu söylenti, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten’e soruldu.
“HEPSİNİN DOSYASI VAR”
Basın mensupları ile AK Parti Aydın İl Başkanlığının yeni hizmet binasında bir araya gelen Ökten, adaylık sürecine ilişkin sorulara da yanıt verdi. 
Nazilli’de dillendirilen bu söylentilere ilişkin konuşan Ökten, “AK Parti Genel Merkezi, Belediye Başkanları, ilçe başkanları, İl Başkanlarının aday başvurusunu almayacak. Onların hepsi zaten doğal adaydır. Yani mevcut belediye başkanı, partinin doğal adayıdır. Nazilli ve İncirliova İlçelerimiz, geçtiğimiz süreç içerisinde partimize katılım gerçekleştirdiler. Şu an mevcut AK Parti’li Belediye Başkanlarımız. Bunlarla ilgili AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığımız gerekli çalışmaları, sadece seçim zamanında değil, öncesinde de yapıyor. Hepsinin Genel Merkezde bir dosyası var” dedi.
“ÖKTEN: KİMSEYE SÖZ VERİLMEDİ, ADAYLAR PERFORMANSA GÖRE BELİRLENECEK”
Belediye Başkan Adaylarının performansa göre belirleneceğini ifade eden Ökten, kimseye söz verilmediğini, mevcut başkanların görev sürelerindeki icraatlarının yeniden adaylıkta belirleyici olduğunun altını çizdi.
Ökten, “Her bir Belediye Başkanımız yeniden aday olabilir. Ama Genel Merkez, Cumhurbaşkanımızın takdiriyle değişim de mümkün. Bu manada, ne 2019’da seçim kazanmış ve devam eden başkanlarımız ne de geçiş yapan başkanlarımızın adaylık süreci ile ilgili Genel Merkezimizden de Cumhurbaşkanımızdan da söz verilmiş ya da söz alınmış gibi yorumlamak bence hata olur. Böyle bir yorumlama hata olur. Her birinin değerlendirmesi, performansı Genel Merkezimizin takibinde. Çalışmalarla birlikte, değerlendirme sonucunda devam edecek ya da bir değişim yaşanabilecektir. 
DEĞİŞİM VURGUSU
AK Parti’nin kadrolarını yenileyerek 22 yıllık başarısını sürdürdüğünü ifade eden Ökten, “Ama bildiğimiz bir gerçek var; AK Parti kendisini gerçek anlamda değiştiren, yenileyen adımlarla ilerliyor. Biz geçtiğimiz dönem Meclis grubumuzun yüzde 75’ini yeniledik. Cumhurbaşkanımız kabinesini yeniledi. Kendisini yenileyerek ilerleyen ve bu yenilemeden kaynaklı, seçmeniyle gönül birlikteliğini güçlendiren bir parti yani” dedi.