banner47

Merve Kotan'ın katili ilk kez konuştu

"Cani bir insan değilim"

Merve Kotan'ın katili ilk kez konuştu
banner68
banner108

Efeler’de kız arkadaşı Merve Kotan ve Ekim Türkmen’i silahla vurarak öldüren Muhammet Gürsoy, olay gecesini anlattı. Kotan ve Türkmen’in öpüştüğünü gördüğünü ve bu nedenle cinayeti işlediğini iddia eden Gürsoy, “Ben sevdiğim insanı planlayarak ve tasarlayarak öldürecek kadar cani bir insan değilim” dedi.

Muhammed Gürsoy, Merve Kotan ve Ekim Türkmen'i öldürdüğü olaya ilişkin davada ilk kez ifade verdi. Kotan ve Türkmen’i öpüşürken gördüğünü ve bunun üzerine silahıyla ateş ettiğini söyleyen Gürsoy, “Ben sevdiğim insanı planlayarak ve tasarlayarak öldürecek kadar cani bir insan değilim. Pişmanım” dedi.

“ ‘EKİM ABİ’YE HABER VERMEDİN’ DEDİ”

Merve Kotan ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Gürsoy, “Bu acıyı yaşattığım için ailelerinden özür diliyorum. Biz Merve kotan ile birlikte çalışıyorduk. Arkadaşlığımız vardı. Aileleri biliyordu. O gün benim doğum günümdü. Gece 12 gibi parkta Merve, ben ve Berdan rakı içmeye başladık. Merve ‘Sen Ekim abiye haber vermedin’ dedi. Berda’nın telefondan Ekimi aradım. Ekim'i 14 senedir tanırım. Babamın öğrencisi benim de arkadaşımdır. Haftada 3-4 kez görüşürdük” diye konuştu.

“İKİSİNİ DE KAFALARINDAN VURDUĞUMU GÖRDÜM”

Saat 2 civarı Ekimi de alıp Nevzat Biçer parkına gittiklerini belirten Gürsoy,  “Ben ağaçların oraya gittim. 15 metre öteye.  Aradan 2 dakika geçti. Gülme sesleri geliyordu. Kafayı çevirdim. İkisinin de dudak dudağa öpüşürken olduğunu gördüm. Arabaya koştum. Silahı alıp yanlarına geldim.  Bir el ateş ettim.  Ben ateş ettiğimde Merve çığlık atıyordu. Doğrudan ateş ettim.  Dönüp kustum. Bir daha baktığımda ikisini de kafadan vurduğumu gördüm” ifadelerini kullandı.

“CANİ DEĞİLİM”

Gürsoy, ifadesinde şöyle devam etti:

“Ben daha önce uyuşturucu madde kullandım. En son 2 hafta önce ekstasy kullanmıştım.  Olay günü ise hiçbir şey kullanmadım.  Olaydan sonra eve gittim.  Üstümü aldım. O sırada polisler aradı. Ben de polise teslim oldum.  Silahı olaydan iki gün önce aldım.  Daha önce yaralama suçundan yargılanmıştım. O zaman silahıma el konulmuştu. Bu silahı da av için aldım. Ben sevdiğim insanı planlayarak ve tasarlayarak öldürecek kadar cani bir insan değilim. Pişmanım.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
AR
AR - 2 yıl Önce

Ne güzel de allamış pullamış, yalancı adi katil!

sie
sie - 2 yıl Önce

avukatın ezberlettiklerini söylemiş. sanıyo ki öyle diyince planlayip tasarlayarak canice öldürmedi.. gayet de planlı ve canice işlemiş rezil bir katil

AC
AC - 2 yıl Önce

Herşey çok çelişkili

vatandaş
vatandaş - 2 yıl Önce

ben mahsum olduğuna ikna oldum şartlı salıverin

SIRADAKİ HABER

banner140

banner139