banner47

Kaya; "Korana virüse karşı etkin mücadelemiz artarak devam ediyor"

Koronaya karşı dip köşe temizlik

Kaya; "Korana virüse karşı etkin mücadelemiz artarak devam ediyor"
banner68
banner90

Halkın içinde, halkla birlikte yaşamıyla dikkat çeken İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, binlerce vatandaşı tehdit eden koronavirüse karşı topyekün nücadele başlattı. İncirliova sokakları, belediye ekipleri tarafından dip köşe temizlendi.

Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan ve Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı, Aydın genelinde hummalı bir çalışma başlatıldı.
Sosyal belediyeciliğe verdiği önemi her platformda vurgulayan ve her zaman halkın içinde olmasıyla tanınan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, vatandaşların sağlığı için tüm tedbirleri kısa sürede hayata geçirdi.
Salgının Türkiye’de görülmeye başladığı ilk günden itibaren dolmuşlar, camiler, banka şubeleri ve tüm kamu binaları belediye ekipleri tarafından ilaçlandı. Ekiplerine talimat veren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, ilçe merkezindeki sokak ve caddelerin ilaçlanmasını sağladı.
Bir yandan alınması gereken tedbirler konusunda vatandaşları bilinçlendiren belediye ekipleri, diğer yandan ilçenin her köşesini temizleyerek salgın vakasına karşı önlem aldı.
SAĞDUYULU OLALIM
Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Kaya; "Virüsün ülkemizde görülmeye başladığı ilk günden itibaren İncirliova Belediyesi olarak biz tam bir seferberlik halindeyiz, diğer birimlerden kaydırma yaparak temizlik ekibimizi daha da güçlendirdik. Kamu binaları ve banka şubeleri gibi tüm kapalı alanlar dışında saha ilaçlamasını da arttırdık. Ekiplerimiz bugün ilçemizin en kalabalık nüfusuna sahip Cumhuriyet ve Acarlar mahallelerinde ve diğer mahallelerin sokak ve caddelerinde alan ilaçlaması yaptı. İlaçlama ve dezenfekte çalışmalarımız ilçemiz genelinde periyodik olarak devam ediyor. İncirliova'yı dip köşe ilaçlıyoruz. Biz belediye olarak gerek 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olup da sokağa çıkamayan vatandaşlarımıza yardım olsun, gerek ilaçlama olsun her konuda üzerimize düşen görevleri yapıyoruz, salgına karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Ancak bu mücadele tek taraflı olmaz, vatandaşlarımızda sağduyulu olmalı, alınan tedbirlere titizlikle uymalı, evlerinde kalmalıdır. Türk Milleti olarak bu zor günleri dayanışma içerisinde hep birlikte aşacağız" ifadelerini kullandı. 
Ekipler çalışmalarını sürdürürken, vatandaşlar yapılan çalışmalar ve alınan önlemler için İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya teşekkür etti.

banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER