banner47

JESDER’den Aydın’a sağlık ekipmanı desteği

İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'ne cihaz bağışladılar

JESDER’den Aydın’a sağlık ekipmanı desteği
banner68

Koronavirüs salgınına karşı güçlerini birleştiren Aydın JES yatırımcıları, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'ne tedavide kullanılmak üzere cihaz bağışladı.

Koronavirüsün Türkiye’de görüldüğü ilk günden itibaren salgına karşı güçlerini birleştiren Aydın JES yatırımcıları, kesintisiz desteğe devam ediyor. Süreci hızlı atlatabilmek için güç birliği yapan Aydın'daki yatırımcılar, mücadele için önemli bir adım daha attı.

Tüm çalışmalarına sadece bugünü değil, üretim yapılan bölgenin ve Türkiye'nin geleceğini düşünerek devam eden Aydın JES yatırımcıları, Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi'ne hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere ventilatör videolaringaskop cihazları bağışladı.

“ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞI”

Verdikleri destekle ilgili açıklama yapan JESDER Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Şişman ve Muharrem Durmuş, "Ülkece, dünyayla birlikte zor bir sınavdan geçiyoruz. Jeotermal elektrik santral yatırımcıları olarak hepimizin önceliği insan sağlığı, bu mücadele için katkı ve güç birliği. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanemizde kullanılmak üzere ventilatör ve videolaringaskop cihazlarını bağışlayarak destek olmak istedik. Biz Aydın İli yatırımcıları olarak, insan sağlığının her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğu bilinciyle bu süreçten en az kayıpla çıkabilmemiz için doğru ihtiyaçları tespit etmeye gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda binlerce gıda kolisi hazırlığımızı da tamamlayıp ilgili makamlarımıza teslim ettik. Hep birlikte bu süreci en kısa sürede atlatacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

“BAĞIŞ İLE DAHA DA GÜÇLENDİK”

Tüm dünyayla birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı yürütülen mücadelenin birlik ve dayanışma içinde aşılacağını belirten Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, "Haftalardır büyük bir özveri ve fedakarlıkla mücadele veren tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize, sağlık görevlilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Bu zorlu süreci milli birlik ve dayanışma içinde kısa süre içinde atlatacağımıza yürekten inanıyorum. Devletimiz salgının ilk gününden itibaren gerekli her türlü önlemi alıyor, Aydınlı yardımsever iş insanlarımız, hemşerilerimiz de seferber oluyor. Bugün Aydınlı JES yatırımcılarımızın salgın mücadelesinde büyük yardımı olacak sağlık ekipmanı bağışları ile daha da güçlendik. Kendilerine destekleri için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ise "Ülkemizde koronavirüs vakasının ilk görüldüğü günden itibaren sağlık neferlerimiz kahramanca hizmet vererek, iş insanlarımız ve vatandaşlarımız doğabilecek ihtiyaçları karşılamak için yarışarak, çocuklarımız ise yaptığı resimler, çektiği videolarla bu sürece destek verdi. Bugün Aydınlı JES yatırımcılarımızın katkılarıyla koronavirüs mücadelesine karşı daha da güçlendik. İlk günden itibaren bu sürece destek olan herkese şahsım ve kurumum adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 09:45
banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER

banner83