banner47
r

DEVA Partisi İl Başkanı Erürker'den açıklama geldi

"Edep" vurgusu yaptı

DEVA Partisi İl Başkanı  Erürker'den açıklama geldi
banner68
banner108

DEVA Partisi’nin Aydın Kurucu İl Başkanı eski AK Partili Hakan Çağlar Erürker, sosyal medyadan yaptığı açıklamada kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi. DEVA Partisiyle ilgili gelişmeleri de aktaran Erürker, “Edep dairesinde kaldığı, iftira ve hakaret içermediği müddetçe yapılan her eleştiriyi saygıyla karşılamak siyaset kurumu ve siyasetçi olmanın gereğidir” dedi. 

Daha önce AK Parti’den Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı ve Milletvekili Adayı olan Hakan Çağlar Erürker, DEVA Partisi’ne geçerek Kurucu İl Başkanı oldu. Bu gelişmenin ardından Erürker’e AK Parti tabanından çok sayıda tepki geldi. Partiler, Erürker’i sosyal medya hesaplarından takipten çıkardı. 
Konuyla ilgili sessizliğini bozan Hakan Çağlar Erürker, yazılı bir açıklama yaptı. Erürker, eleştirilerin edep dairesinde kalması gerektiğini vurguladı.

 “HER YENİ PARTİ BİR ZENGİNLİKTİR”
Erürker, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  
“Kıymetli Hemşerilerim, Aziz Aydınlılar; DEVA Partisi Aydın Kurucu İl Başkanlığı şahsıma tevdi edilmesinden itibaren tebrik eden ve desteklerini belirten hemşerilerime müteşekkirim. Seviyeyi koruyarak eleştiri ve düşüncelerini belirten hemşerilerime de teşekkür ederim. Eleştiri demokrasilerin olmazsa olmazıdır. Edep dairesinde kaldığı, iftira ve hakaret içermediği müddetçe yapılan her eleştiriyi saygıyla karşılamak siyaset kurumu ve siyasetçi olmanın gereğidir. 
‘Önce Türkiye’ diyerek kurulan her yeni partiye ‘ülkemiz için bir zenginlik’ olarak bakılması gerektiğini, siyasetin ise ‘iyilikte yarışmak için yapılması’ gerektiğini düşünüyorum.”

İKTİDARA ELEŞTİRİ
Türkiye’nin mevcut durumuyla ilgili eleştirilerde bulunan Erürker, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Haklı ve yerinde olarak ‘el elden, akıl akıldan üstündür’ buyurmuş atalarımız. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu durumda; ekonomimiz tıkanmış; demokrasimiz ve adalet sistemimiz alarm vermektedir. Milletimiz geçim derdine düşmüş; kutuplaştırma, ayrıştırma ve halkın sorunlarıyla ilgisi olmayan kısır siyasi çekişmeler ve suni gündemlerden yorgun düşmüştür. Gençlerimiz ve kadınlarımız geleceklerinden kaygılı, emeklilerimiz ve yaşlılarımız hayat pahalılığıyla mücadele etmektedir.
Milletimizin siyasetten beklentisi hamaset, laf kalabalığı, başkalarını suçlayarak mazeret üretme değil; kanayan yaralara merhem, deva olunmasıdır. Yola çıkış gayemiz, ortak akla dayalı bir yönetim anlayışıyla, çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşadığı saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir.”

“TEŞKİLATIMIZI EN KISA ZAMANDA OLUŞTURACAĞIZ”
Aydınlıları DEVA Partisi’ne üye olmaya çağıran Erürker, “Deva Partisi’nde İl Başkanı tespitlerinde katılımcı ve çoğulcu demokrasinin gereği olarak halkın görüş ve eğilimlerinin belirleyici olduğu herkesçe malumdur. Bu kapsamda şahsımı DEVA Partisi Kurucu İl Başkanlığına öneren kıymetli Aydınlı hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. 
DEVA Partisi Aydın Kurucular Kurulunda yer alan kıymetli arkadaşlarımız ile birlikte,  en kısa zamanda teşkilatlarımızı ortak akılla oluşturacağız. Tüm hemşerilerimi müreffeh Türkiye, mutluluğun şehri Aydın hedefiyle, birlikte ter dökmek için teşkilatlarımızda yer almaya ve partimize üye olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2020, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER