banner47

Çine'de meydan projesi başlıyor

İmar planı değişikliği onaylandı

Çine'de meydan projesi başlıyor
banner68
banner90

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan Çine Kent Meydanı için imar planı için itiraz süresi sona erdi. Böylece halk arasında Çine Taksi Durağı Meydanı olarak bilinen kent meydanının imar plan değişikliği onaylanmış oldu. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, "Meydan düzenlemesi için kamulaştırma çalışmalarına başlıyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan Çine Kent Meydanı için imar planı için itiraz süresi sona erdi. Askı süresi içersinde 3 parsel maliki tarafından itiraz edilen planlar için İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Aydın Büyükşehir Meclisinden oy birliği ile ret kararı çıktı. Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer meydan projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Uzun süredir gündemimizde olan Çine Kent Meydanı için gerekli kararlar Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde görüşülerek onaylandı. 1 Aylık askı süresinde yapılan itirazlar incelendi tekrar mecliste görüşüldü ve oy birliği ile itirazlar ilçe merkezinin modern bir görünüme kavuşması, trafiğin rahatlaması ve otopark ihtiyacının giderilmesi amacıyla kamu yararı gözetilerek ret edildi. Artık evrak üzerindeki işlemler bitti, meydan düzenlemesi için kamulaştırma çalışmalarına başlıyoruz”, dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 20:07
banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER