banner47

Çevreciler sosyal mesafe cezasını protesto etti

Aydın Adliyesi önünde toplandılar

Çevreciler sosyal mesafe cezasını protesto etti
banner68
banner108

Gerçekleştirdikleri çevre eylemi sırasında sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesiyle ceza kesilen bazı vatandaşlar, Aydın Adliyesi önünde cezayı protesto edip basın açıklaması yaptı.

Efeler’e bağlı Kuyucular ve Beyköy Mahallesi’ndeki jeotermal çalışmalarına tepki gösteren bir grup eylemciye, geçen günlerde sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesiyle idari para cezası kesildi. Yaşanan bu durum karşısında harekete geçen köylüler ve AYÇEP üyeleri, Aydın Adliyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili; kesilen cezaların esas amacının kendilerini yıldırmak olduğunu iddia etti.


Platformun başkanı ve grup sözcüsü Mehmet Vergili, "Yaşadığı coğrafyaya, hayata, yetiştirdiği ürünlerine sahip çıkmak isteyen bizlere ve köylülerden 34 kişiye maske kullanmadıkları, sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesiyle 3 bin 150 TL ceza kesilmiştir. Bu düpedüz yıldırma operasyonudur. Bugün burada Cumhuriyet Savcılığı'na yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyen yetkililer, halka bu cezayı reva görenler hakkında işlem yapılması için başvuruda bulunuyoruz” dedi.


Basın açıklaması öncesinde Aydın İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sosyal mesafe kurallarına uyularak güvenlik tedbirleri alınırken açıklamanın ardından grup, Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçelerini sunmak üzere olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139