banner47
r

Çetindoğan’dan fahiş fiyat ve stokçuluk uyarısı

"Birlik Disiplin Kurulumuz gereken yaptırımı uygular"

Çetindoğan’dan fahiş fiyat ve stokçuluk uyarısı
banner68
banner108

Korona virüsünün ülkemizde görülmesinin ardından dezenfektan malzemeleri, maske, kolonya ve bazı gıda ürünlerinde fahiş rakamlar görülmeye başlandı.  AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan bu konuda hem küçük esnafı hem de kendi üyelerini uyardı.

Çetindoğan, “Ülkemizde test sonucu pozitif çıkan bir vatandaşımızdan sonra yurt genelinde bazı gıda ürünlerinde, dezenfektan malzemelerinde, kolonya ve maske gibi ürünlerde rakamlar birden artmaya başladı. Bazı yerlerde ürünlerin bilerek stoklarda bekletildiği ve fiyat artışının daha da yükseğe çekildiği duyuldu. Bu konu ile ilgili hem esnafımızı hem de üyelerimizi uyarıyoruz. Haksız fiyat artışları ve stokçuluk karşısında mağdur olan vatandaşlarımızın ve işletmelerin haklarını korumak için gerekli tedbirler alınması gerekmektedir. Bununla ilgili Ticaret Bakanlığımız cezai yaptırımlar uygulamaya başlamıştır. Vatandaşlarımızın bu konuyla ilgili şikayetlerini illerimizde Ticaret Bakanlığı İl Müdürlüklerine ve Birliklerimize bildirmelerini rica ederiz” ifadelerini kullandı.

AYDIN’IN ESNAFI BÖYLE BİR KONUDA KENDİ VATANDAŞINI MAĞDUR ETMEZ”

Aydınlı esnafı savunan Çetindoğan, şöyle devam etti:

“Aydın’daki hiçbir esnafımın böyle bir konuda fırsatçılık yapıp vatandaşı mağdur edeceğini düşünmüyorum. Bizler Ahilik kültürünü benimseyerek bugünlere gelmiş insanlarız. Şu an zaten panik halde olan halkımızı bir de esnafımız mağdur etmez. Ancak konuyla ilgili vatandaşlarımızdan bir şikayet gelir ise Birlik Disiplin Kurulumuz gereken yaptırımı uygular.

“HİJYEN KURALLARINA ÖNEM VERİYORUZ VE HERKESİN ÖNEM VERMESİNİ RİCA EDİYORUZ”

Belirli bir zaman kalabalık ortamlara girilmemesi gerekir daha önceden tarihi belli olan kalabalık toplantılarımızı bir süreliğine erteledik. Birlik binamızda dezenfekte çalışmaları başlatıldı personelimizi bu konuda uyardık. Bina içerisinde belirli yerlere el dezenfekteleri yerleştirdik ve gün içerisinde hem çalışanlarımızın hem de binaya gelen üyelerimizin risk grubunda olmasını istemeyiz. Bizler elimizden geleni yapıyor ve yapılması gerekenler için herkesi uyarıyoruz.  Ülke olarak İnşallah bu konuyu en az vaka ile atlatırız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER