banner47

Aygül'den 'Fetih' mesajı

“İstanbul’da fetih ruhuyla milletçe bir ve beraber oldukça, ülkemiz daha da güçlenecek ve dünyaya yön verecek medeniyet, yine bu topraklardan yayılacaktır”

Aygül'den 'Fetih' mesajı
banner68

Memur Sen Aydın İl Başkanı Ali Aygül, İstanbul’un fethinin 567. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.  "Dünyaya yön verecek medeniyet, yine bu topraklardan yayılacaktır" diyen Aygül, "Büyük zaferin 567. yıl dönümünü idrak ediyoruz" dedi.

Memur Sen Aydın İl Başkanı Ali Aygül yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:
“Karanlık bir çağı kapatıp insanlığa yeni bir pencere, yeni bir çağ açan; muzaffer komutanını Fatih, ordusunu kutlu asker yapan büyük zaferin 567. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Yeryüzünün merkezi, şehirlerin sultanı, sultanların şehri olan İstanbul’un fethi, dünya tarihi açısından büyük bir öneme sahiptir. Sadece Osmanlı ve Bizans Devleti’nin değil, kıtaların, milletlerin, medeniyetlerin, inançların tarihî seyrine de tesir etmiş büyük, çok yönlü ve etkili bir hadisedir. İstanbul, fethin ardından pek çok inanç ve kültürün bir arada yaşadığı bir cihan başkenti olmuş; gerek ilim, kültür ve sanatta; gerek ticarî, siyasî, diplomatik ve ekonomik sahalarda dünyaya açılmış, hatta yön vermiştir. Böylece her din ve kültürün kendi kuralları içinde, birbirine saygı duyarak yaşadığı, barış ve esenlik şehri olmuştur. Bu topraklar, dün olduğu gibi bugün de bu vasfını sürdürmektedir. Benzersiz bir coğrafi konuma, görkemli bir tarihî geçmişe ve büyük bir ekonomik potansiyele sahip olan İstanbul’da fetih ruhuyla milletçe bir ve beraber oldukça, birbirimize saygı, sevgi ve hoşgörü anlayışı ile yaklaştıkça ülkemiz daha da güçlenecek ve dünyaya yön verecek medeniyet, yine bu topraklardan yayılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle feth-i mübînin 567. yıl dönümünü tebrik ediyor, Fatih Sultan Mehmet’i, onun kutlu askerlerini, kahraman ecdâdımızı ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2020, 10:33
banner81
YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER

banner83