banner47

Aydın’da karantina altındaki iki hasta taburcu edildi

Yetkililer açıkladı

Aydın’da karantina altındaki iki hasta taburcu edildi
banner68
banner90

Türkiye’de korona virüse yakalanan kişi sayısı en az olan illerin başında gelen Aydın’da koronavirüse yakalandığı için karantina altında tutulan hastalardan 2’sinin sağlığına kavuşarak taburcu edildiği belirtildi.


Aydın’da bu güne kadar koronavirüs testi pozitif çıkan hastaların tamamının 55 yaş ve üzeri olduğunu belirten İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, gencinden yaşlısına herkesin Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarına eksiksiz riayet etmesini istedi. Ayrıca,  karantina altında tutulan hastalardan 2’sinin sağlığına kavuşarak taburcu edildiği belirtildi.

“TEYİT EDİLMEMİŞ BİLGİLERE İTİBAR ETMEYİNİZ”

Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor günlerde devletin bir yandan hastalıkla mücadele ederken diğer yandan da doğru olmayan art niyetli paylaşımlarla uğraştığını belirten Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların teyit edilmemiş bilgilere itibar etmemesini istedi.

Bakanlık ve resmi kurumlar tarafından her gün halkın bilgilenmesi için açıklamaların yapıldığını belirten yetkililer, “Farklı maksat içeren, çoğu dikkat çekmek amaçlı kişi veya topluluk sosyal medya hesapları tarafından doğruluğu olmayan paylaşımlar yapılıyor. Vatandaşlarımız teyit edilmemiş bilgileri itibar etmesin. Herkes Sağlık Bakanlığı’nın uyarı ve önerilerine uysun. Tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir özveriyle görevlerini yapmaktadır, özellikle çalışma arkadaşlarımızın motivasyonlarını olumsuz etkileyebilecek paylaşımlardan kaçınılması gerekir. Bu süreci de en az hasarla atlatmak ve bir an önce sağlıklı günlere kavuşmak için devletimizin tüm birimleri var gücüyle çalışıyor” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
banner80
SIRADAKİ HABER