banner47

Aydın'ın o ilçesinde flaş gelişme

Mahalle karantinaya alındı

Aydın'ın o ilçesinde flaş gelişme
banner68

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, koronavirüs tedbirleri kapsamından salgının önlenmesi için Yukarı Görle Mahallesinin karantinaya alındığını duyurdu.
Karacasu'ya bağlı Yukarı Görle Mahallesi karantinaya alındı. İlçede cenaze defin işlemleri yasak olmasına rağmen define, taziyeye katılan ve toplu yemek ile mevlüde il dışından katılan 9 kişinin Covid-19 test sonucunun pozitif çıkması üzerine mahalle bugün saat 17.00 itibariyle karantinaya alındı. Karantina kararını Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal duyurdu. 
İnal, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:"Yukarı Görle mahallesinde toplanılarak cenaze defin işlemleri, yasak olmasına rağmen yapılan defin ve taziyelerde, 07.11.2020 tarihinde düzenlenen izinsiz toplu yemek ve mevlüte il dışından katılan 9 kişinin yapılan testlerin sonuçlarının pozitif çıkmasından dolayı  salgının yayılmasını önlemek amacıyla 20.11.2020 tarih ve saat 17:00'den itibaren mahalledeki salgın kontrol altına alınıncaya kadar,karantina uygulanmasına ve bu mahalleye  giriş çıkışların yasaklanmasına karar verilmiştir. Tarımsal faliyetlerin aksamaması için hasat zamanı gelen ürünlerinin toplanması ihyiyaç duydukları sulama ilaçlama işlemlerinin ilçe tarım ve orman müdürlüğü, ziraat odası, çiftçi malları koruma başkanlığı ve sulama kooperitiflerince yerine getirilmesine karar verilmiştir".

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2020, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER