Genel Sağlık İş Aydın Şubesi kurucu Başkanı Şerife Uygun ,  Aydın Şube Sekreteri Levent Leymun, Aydın Şube Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Gökhan Ceylan, Söke İlçe Temsilcisi Osman Özkaya, Kuşadası İlçe Temsilcisi Deniz Okutan, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Temsilcisi Zerrin Sertdemir, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Temsilcisi Murat Özbay toplu açıklamayla istifa ettiklerini duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi,

“Bizler; emekçi, liyakatli örgütümüz adına fedakarlığımızı içimizde saklamayı bilinç edinmiş kişiler olarak, Genel Sağlık İş’i, sendikal bilince sahip olduğunu, örgüt yapısını ve liyakati temel aldığını, temsilcilerine ve üyelerine sahip çıktığını düşündüğümüz ve inandığımız için tercih ettik. İnandığımız değerler uğruna, bugüne kadar sahada en etkili şekilde var olabilmek adına; gerek özel yaşamlarımızda, gerekse iş yaşamlarımızda şartlarımızı zorlayarak; sendikamızı büyütmek ve emekçilere sendikal bilinci anlatmak için mücadele ettik. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalardan gurur duyduk ve duymaya devam edeceğiz.

Yaptığımız yoğun saha çalışmalarıyla Aydın Genel Sağlık İş Ailesi’ni şube olacak sayıya ulaştırdık. 16.05.2024 tarihi itibariyle Aydın Valiliği’ne evrakımızı teslim ettik. 02.06.2024 tarihinde Şube Yönetimi Seçimi yapılacaktır.

Bizler sahada çalışırken sendikamızın içerisinden dirençlerle karşılaştık. Bize anlamsız gelen bu direnci kırabileceğimizi düşünüp daha da azimle çalıştık. Fakat karanlık bir elin, sendikamızı karanlık avuçlarında bir terzi dükkanı gibi işletmek istediğini geç fark ettik. İçeri giren kesilmeye, biçilmeye başlanmış, liyakatli temsilciler sendikadan uzaklaştırılmış, kişilere haysiyet suikastı yapılmaya başlanmıştı. Kendisinin idaresinde olacak etkisiz bir yönetim kurmaya çalışmaktaydı.

Başkan Çerçioğlu’ndan kurban bayramı mesajı Başkan Çerçioğlu’ndan kurban bayramı mesajı

En temel amacı Genel Sağlık İş’i, Aydın’da hak ettiği yere taşımak olan kişiler olarak susmadık, korkmadık ve sendikal ilkelerimiz doğrultusunda kendi yönetim listemizi hazırladık. Sendikanın kendi kontrolünden çıkacağını anlayan karanlık el, listemizi duyduktan sonra, biz sahada özverili çalışmalar yaparken görüntüleri ve sesleri dahi olmayan köklerini hücrelerinden çıkardı. Onun direktifleriyle Aydın Genel Sağlık İş üyelerine, bizler ve aile bireylerimiz hakkında iftiralar, ağıza alınmayacak ithamlarda bulunmaya başladılar. Birlikte yol almak istediğimizi defalarca söylediğimiz halde hakkımızda vefasız algısı yaratıldı. Üyelerimize, diğer sendikaların ajanları olduğumuz gibi asılsız söylemlerle,  sendikanın ele geçirileceği algısı oluşturuldu.

Genel Sağlık İş Sendikamızın üyesi bile olmayan bu kişi Genel Sağlık İş Genel Merkezi’ni dahi manipülasyonlarıyla etkisi altına alarak; genel merkezin, bayrağı en önde taşıyan neferlerini korumak, sendikal bilince sahip çıkmak yerine; sessiz kalmasını sağladı. Etkisiz genel merkezimiz, aileye sahip çıkmak yerine, bu yapının güçlenmesine göz yumdu, sendika tüzüğüne aykırı çalışmalar yürütülmesine izin verdi ve kendi evlatlarını korumadı.

Bizler; dürüstlüğü, örgütlü mücadeleyi, liyakati kendine ilke edinmiş insanlarız. İnandığımız değerlerin karşılığını bulamadığımız bir oluşum içinde mücadele edemeyiz. Karanlığa, karanlıkla cevap veremeyiz.  Bize inanmış, örgütlü mücadelemizde yanımızda yer almayı seçmiş tüm Aydın Genel Sağlık İş üyelerinden affımızı isteyerek, istifa ediyoruz. Aydınlık günlerde görüşmek dileklerimizle, hepinizi saygıyla selamlıyoruz.”

Whatsapp Image 2024 05 20 At 10.13.17

Editör: Meltem Danışman