Duruşmaya katılan B.B., Kurtuluş Kuş ile arasında yaşananları anlattı. 


(Haber: İsmail ÖRS)
Şarkıcı Kurtuluş Kuş, Aydın'ın Efeler ilçesindeki otelde, 27 Şubat 2022 tarihinde hayranı olan B.B. adlı kıza karşı 'nitelikli cinsel saldırı' suçunu işlediği iddiasıyla açılan davanın ilk duruşması görüldü.
Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasına katılan B.B., yaşadıklarına dair ayrıntıları şu şekilde anlattı, "Sanık ile sosyal medyadan tanıştık. Kendisine, sosyal medyadan 'İzmir'de konserin var mı' diye sordum. Kendisi de 'yok' şeklinde cevap verdi. Mesajıma cevap verilince heyecanlandım. Bu şekilde konuşmaya başladık. Sanık, kaybolan mesajları açmıştı. İlk olarak Kurtuluş ile 14 Aralık'taki Aydın konseri çıkışında görüştük. Kaldığı otele gittim. 10 dakika görüştük. O bana terliğini verdi. Ben de kendisine yüzük verdim. Aramızda duygusal bağ oluştu. Sevgili değildik ama arkadaştan öteydik. 
Bana güven veriyordu. İş yerinden izin aldım ve İzmir'in Şirince kentine gittim.
Kurtuluş, Altın Kelebek ödül töreninde aldığı ödülü babasına itaf etmişti. Ben de kendisi için hediye hazırladım. Kendisini Şirince'ye davet ettim.
Kurtuluş, 'Ben gelemem sen gel' dedi. Hediyesini vermek istiyordum. O gün Şirince'de arkadaşlarımla dolaştık. Alkollü değildim. 
Gece 00.00 sıralarında, Kurtuluş kaldığı otelin ismini verdi ve kendisine serum takılı fotoğrafını attı. 
Otele gittim.  Otel odasında Kurtuluş Kuş ve hemşire dahil 3 kişi  daha vardı. Hemşire serumu takamadı. Odada olan biri hastaneden sağlık görevlisi getirmek için odadan ayrıldı.
Biraz sonra kapı çaldı. Giden kişi yanında hemşir ile geri geldi ve ayrıca iki kız odaya girdi. Kurtuluş, 'Bu kızları ben çağırmadım' dedi.
Hemşir ile iç taraftaki odaya geçtik.
Serum takıldı.Kurtuluş ve yanındaki arkadaşı şarkı söyledi.
Bir süre sonra odada Kurtuluş ile ben odada kaldım. 
Benden yanında durmamı istedi. Sabaha kadar başında bekledim. Terini sildim.
Kurtuluş uyudu uyandı fakat ben hiç uyumadım.
Sabah 06.00 sıralarında resepsiyon görevlisi geldi ve odanın dış kapısının açık olduğunu söyledi ve ben odada kaldığım için kimliğimi istedi. 
Bir ara Kurtuluş'un telefonu çaldı fakat ben nerede olduğunu görmedim.
Daha sonra telefonun buldum ve açtım. Karşı taraftaki kişi, 
Sakarya'da konserlerinin olduğunu ve geç kalmaması gerektiğini söyledi. 
Yatakta oturuyordum. Telefonuma bakıyordum. Bir anda Kurtuluş'un önümde olduğunu farkettim.
Kafamı kaldırıp baktım. Nasılsın dedim. İyiyim sen nasılsın şeklinde cevap verdi. Birden yataktan arkaya doğru itti. Öpeceğini düşündüm. İlk geldiğimde de yanağımdan öptü.
Üstüme çıktı. Bacakları ile bacaklarımı sıkıştırdı. Kolumu ve ağzımı tuttu. İstemediğimi, bakire olduğumu söyledim. Çığlık attım. Durmadı. Kıyafetlerim yırtıldı. Olayın ardından arkadaşlarımı aradım ve beni almalarını istedim. Onlarla birlikte Şirince'ye geri döndüm. Daha sonra otelden eve gitmek için ayrıldım.  Yaşadıklarım nedeniyle,  yolda arabayı uçuruma sürmek istedim fakat arkadaşlarım beni sakinleştirdi.Bir süre bu durumu aileme anlatamadım. Günlerce kimseyle konuşmadım. Aileme iş yerinde sıkıntılar yaşıyorum  dedim ve işimden istifa ettim.  Durumu aileme anlatmadan önce annem bavulumu açmış ve kıyafetlerimdeki yırtıklar ile kan lekelerini görmüş. Daha sonra anneme anlattım. Kurtuluş'u birkaç kere aradım. Cevap vermedi. Daha sonra, 'Ailem durumu öğrendi' diye mesaj attım. Saniyesinde beni aradı. Ona, ' 'Babam seninle konuşmak istiyor' dedim. Kabul etmedi. Annem telefonu alınca da, 'Kızınız daha önce de birçok kişiyle ilişki yaşamış. Adliyeye gidebilirsiniz' şeklinde cevap verdi.
Daha sonra görüşmedik" dedi. 
B.B. yaşanan olay nedeniyle psikolojik tedavi gördüğünü de sözlerine ekledi. 


BANA İFTİRA ATILDI
Kuş savunmasında, “Savcılıkta verdiğim ifadeyi tekrar ediyorum. Avukatım ne söylediyse ve ne söyleyecekse kabul ediyorum.  Bana iftira atıldı” dedi.
O gece yaşananları özetleyen Kuş savunmasında, “İlişkiye girmeden önce ben kendisine açıkça ‘Bakire misin?’ diye sordum. ‘Değilim’ dedi. İlişkide hiçbir şekilde zorlama olmadı” ifadelerini kullandı. 
Konser öncesinde rahatsız olduğunu ve serum kullandığını söyleyen Kuş, savunmasını şöyle sürdürdü:
“Ben sahneden önce ve sonrasında ikişer kez serum aldım. Kolumu kaldıracak halim yoktu. Bilincim yarı açık durumdaydı. Bir ara gözümü açtığımda B.B. üstümdeydi. Bu şekilde bir iki derken tahrik oldum. İlişkiye girdik ama hiçbir şekilde zorlama olmadı. İlişkiden sonra sigara içtik. Karşılıklı sohbet ettik. Görüşürüz diyerek ayrıldık.  Hiçbir şekilde çığlık atmadı. Odanın kapısı dahi açıktı. Otel görevlisi beni uyardı.”
NE YAŞANMIŞTI?
B.B.’nin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Aydın Cumhuriyet Savcılığınca iddianame hazırlanmıştı.
İddianamede yer alan bilgilere göre, ikilinin ilk olarak Kuş'un İzmir'de verdiği konser çıkışı yüz yüze görüştüğü ardından Aydın'da yine konser çıkışında buluşup, otel odasında görüştüklerine iddianamede yer verildi. B.B., zorla kıyafetlerini çıkaran Kuş'un kendisiyle birlikte olduğunu iddia etmişti.

kız