Sokak köpeklerinin bakım ve yaşam şartları Türkiye genelinde tartışma konusu olmaya devam ederken, Aydın’da örnek bir uygulama hayata geçiyor.
Aydın’da Uçarlar Kasap 1,Uçarlar kasap 2,Uçarlar Sakatat 3,ve Efecan Sucukları adı altında hizmet veren Uçar kardeşler, sokak köpeklerinin beslenmesi için bağış yapma kararı aldı.
Uçarlar Kardeşlerin Genç İşletmeci Kardeşi Yasin Uçar, sokak köpeklerinin yiyebileceği ürünleri, beslemek isteyen vatandaşlara ücretsiz olarak vereceğini söyledi.
Satış için hazırlanan, sokak köpeklerinin de yemesine uygun ürünleri bağışlayacağını söyleyen Uçarlar Sakatat’ın genç işletmecisi Yasin Uçar, Aydın’da ilk kez böyle bir uygulamanın hayata geçirildiğini belirtti. Uçar, “Aydın’da Normal şartlarda, günlük bin liralık satış yapabiliriz ancak biz sokak köpeklerinin yararına elde edeceğimiz geliri düşünmüyoruz. Kendim sokak köpeklerini beslemeyi seviyorum. Hafta içi işlerim biraz yoğun olabiliyor. Hafta sonu ise köpeklerin yemesi için buradan yiyecekleri alıp, köpeklerin yoğun olduğu bölgelerde dağıtıyorum” dedi.
Bağış kampanyası başlattığını ifade eden Yasin Uçar, “Günde 15-20 torba malzeme çıkıyor. Sokak köpekleri için bunu isteyenlere ücretsiz olarak vereceğim. Sırf köpekler faydalansın diye bu uygulamayı başlatıyorum. Sokak köpekleri aç kaldığında saldırganlaşabiliyor. Çoluk çocuğu kovalayabiliyor. Hem bu yolla köpeklerin aç kalmasını engellemiş oluruz. Gelsinler, ‘Biz haberden gördük, köpekler için yemek istiyoruz’ demeleri yeterli” dedi.

WhatsApp Image 2022-12-07 at 18.22.17

WhatsApp Image 2022-12-07 at 18.22.18