Ömer Saruhan Gedik, düzenlenen basın toplantısında İYİ Parti Aydın Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı.  Açıklamaya çok sayıda partili katıldı.

Ömer Saruhan Gedik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; 

  “ Tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Biliyoruz ki bu seçim ülkemizin hem bugünü hem de yarını için büyük bir önem arz etmektedir.

  Sevgili kardeşlerim aday adayı olarak karşınıza çıkarken, neden aday olduğumu sizlere Türkçü, milliyetçi, halkçı şairimiz  Mehmet  Emin Yurdakul’un dizeleriyle anlatmak isterim.

Ey vatanın bağrı yanık bucağı. Hani senin bereketli hasadın, yeşil yurdun, mesut çatın, şen çiftin? Hani senin medeniyet hayatın, yolun, köprün, kazman, iğnen, çekicin? Ey Türklüğün otağı! Ne vakte dek bu acıklı sefalet, Bu viranlık, bu inilti, bu kaygı? Ne vakte dek bu uğursuz cehalet. Bu taassup, bu görenek, bu uyku?  Yazık, sana ağlamayan şiire; Yazık, sana titremeyen vicdana, yazık, sana uzanmayan ellere; Yazık, seni kurtarmayan insana!

Ruhu şad olsun.

Aydınlık günlerde, Aydınımızın sorunlarını gündeme taşımak, değerlendirmek ve çözüm üretmek için çiftçi Mehmet amcamın esnaf Yusuf abimin hem anne hem emekçi Leyla ablamın sesi olacağım.

Tam 24 yıldır bu alanda ilimize hizmet vermekteyim. Yüzlerce binlerce çocuğun hayatına dokunup aralarından profesyonel sporcular yetiştirip milli takımımıza katkılarda bulunuyorum. Bu nedenle aynı zamanda milli takım antrenörlüğü de yapmaktayım.

Sadece sporcu yetiştirmek değil gelecekte antrenör olmak isteyen öğrencilerimin elinden tutup onları yetiştirip bu bağlamda ülkeme katkıda bulunuyorum.

Hedefim zaman içerisinde tecrübelerimi ve birikimlerimi tüm ülkeme spora hizmet vermek amacıyla spor bakanlığında kullanmaktır.

Bülent Tezcan TBMM Grup yönetiminde yer almadı Bülent Tezcan TBMM Grup yönetiminde yer almadı

İş hayatındaki başarılarıma ve küreselleşen dünyada Türkiye’nin stratejik öneme sahip olduğunu bu nedenle önde gelen ülkelerden bir tanesi olma yolunda ki inancımı  gerçekleştirmek amacıyla partimizin kuruluşundan bu yana sayın başkanımız Meral Akşener ‘e ve bu yola baş koyan şahsıma güveniyorum.

5 yıldır partim ve siz değerli üye kardeşlerimle iç içeyim. Hiçbir ayrım gözetmeden her ilçedeki arkadaşlarımla olabildiğince dostça ilişkiler geliştirdim. Bu tutumum elbet sizler tarafından değerlendirilecektir.

Size güveniyor, yapılacak önseçimde kendimi, daha aydınlık bir Türkiye için çarpan o güzel yüreklerinize emanet ediyorum.”