Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 14 Mayıs Pazar günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine katılacak milletvekili adaylarının listesini Yüksek Seçim Kuruluna sundu. CHP Aydın’da milletvekili aday listesinde 6. sırada kendisine yer bulan Gamze Yolcu Metin, aday listesiyle ilgili açıklamada bulundu. Listede yer aldığı için mutlu olduğunu ifade eden Gamze Yolcu Metin, “Öncelikle listenin ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP Aydın’da mevcut milletvekilleriyle birlikte 7’si kadın 26 aday adayından biri olan Metin, “Sürecin en başında söylemiştim. Bugün yine aynı şeyleri söylüyorum. Sıralamaya girmişim girmemişim, listede kaçıncı sırada yer almışım, sonuç ne olursa olsun partim için çalışmalarıma devam edecektim. Amacımız Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ülkemizin 13. Cumhurbaşkanı yapmak ve Millet İttifakı olarak mecliste çoğunluğu elde etmektir. Amacımız çocuklarımıza daha güzel, yaşanabilir bir Türkiye bırakmaktır” diye konuştu.

CHP Aydın’da 8 kişilik listede yer alan 3 kadın adaydan biri olmaktan onur duyduğunu söyleyen Gamze Yolcu Metin, “Bana bu görevi layık gören genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve parti meclisine çok teşekkür ediyorum. Aydın’da en yüksek oyu almak ve daha fazla milletvekili çıkarmak için artık örgütümüzle birlikte daha çok saha çalışması gerçekleştireceğiz. Başta kadınlarımız ve gençlerimiz olmak üzere her kesimden her vatandaşa ulaşacağız. Herkese parti politikalarımızı anlatacağız. Söz veriyorum daha çok çalışacağız. Başaracağız, kazanacağız. Baharı hep birlikte getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Listelerin kesinleştiği saatlerde CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin ve ilçe eğitim komisyonu ile birlikte STK ziyaretlerinde bulunan Gamze Yolcu Metin, CHP listelerinden seçime girecek olan tüm adaylara başarılar diledi.