(Haber: Yusufhan TORAMAN)
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ve beraberindeki heyet, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Aydın’a geldi. 
İlk olarak Aydın Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Uraloğlu, valilik önünde Hüseyin Aksoy ve il protokolü tarafından karşılandı. Bakan Uraloğlu’na çiçek takdim edildi. 
AYDIN’A 26 MİLYAR TL YATIRIM
Valilik makamında Vali Aksoy ve il protokolü görüşme gerçekleştiren Bakan Uraloğlu, AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.
İl Başkanlığı’nda konuşan Bakan Uraloğlu, Aydın’ın ulaşım altyapısı için önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Uraloğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Turkuaz mavisi denizi, dağlarından yağ, ovalarından bal akan verimli toprakları ve kadim tarihi ile Aydın’ımızın dünyaya açılması, değerine değer katması için ulaşım ve iletişim yollarının da geliştirilmesi gerekiyor. 21 yılda Aydın’da sadece karayollarına 26 milyar liralık yatırım yaptık. 114 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 380 kilometreye çıkardık. Sıcak asfalt uzunluğunu 89 kilometreden 330 kilometreye çıkardık.” 
Aydın’ın gelişmesi için yatırımlarını sürdüreceklerini dile getiren Bakan Uraloğlu, “Bugün itibariyle Selçuk-Ortaklar-Aydın yolu, Aydın-Muğla ayrımı, Söke-Koçarlı yolu ve Aydın-Denizli otoyolu gibi toplam 8 projemizle de çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.
EN ÖNEMLİ PROJE AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU
Projeler arasında en önemlisinin Aydın-Denizli otoyolu olduğunu söyleyen Bakan Uraloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu yolu bitirdiğimizde 2 saat 15 dakika olan yolu, yasal hız sınırlarıyla seyir ettiğimiz haliyle 1 saat 15 dakika gibi bir süreye düşürmüş olacağız. Zaman ve akaryakıttan 2.4 milyar liralık tasarruf sağlamış olacağız.”
Demiryolu çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Bakan Uraloğlu, Selçuk-Ortaklar, Ortaklar-Aydın ve Aydın-Denizli hızlı tren yolunun etüt ve proje çalışmalarının tamamladığını söyledi.
Bakan Uraloğlu, AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinin ardından bir dizi ziyaret daha gerçekleştirecek.