(Haber: Yusufhan Toraman)

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Av. Savaş Akçöltekin, Efeler Belediyesi ve Aydın Adliyesi önünde yapılan törenlerden sonra son yolculuğuna uğurlandı. 
İlk tören Efeler Belediyesi önündeydi. Törene Akçöltekin’in yakınları, meclis üyesi arkadaşları, meslektaşlarının aralarında yer aldığı çok sayıda isim katıldı. 
Törende konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, gözyaşlarına hakim olamadı. “Hayatımın en zor konuşmasını yapıyorum” diyen Atay, “İnsanlar genelde ya işlerinde ya da sosyal hayatlarında başarılı olurlar. Bazen bazı istisnalar vardır. O istisnalar her alanda başarılı olurlar. Savaş bu istisnaların bir tanesiydi. Kardeşim gibiydi benim” ifadelerini kullandı. 
Efeler Belediyesi Meclis Üyesi MHP’li Mustafa Tolon yaptığı konuşmada, “MHP’nin çok kıymetli bir dava adamını, baromuzun değerli bir avukatını, belediye çalışanlarının gönlünde taht kuran bir arkadaşını, kısacası bir ‘adamı’ kaybettik” dedi.
Efeler Belediyesi önündeki törenin ardından Aydın Adliyesi önünde bir tören daha gerçekleştirildi.
Törende Akçöltekin’i uğurlama konuşması yapan Aydın Barosu Başkanı Av. Anıl Yetişkin, şu ifadeleri kullandı:
“Kelimelerin cümlelerin anlamını yitirdiği bir yerdeyiz. Oysa daha çok konuşulacak sözlerimiz vardı kendisiyle. Her ayrılış ağır gelir insana ama bu ayrılış çok ağır ve çok erken oldu. Yüreklerimizi dağladı.”
Törene katılan Manisa Barosu Başkanı Av. Ümit Rona, yakın arkadaşı Av. Savaş Akçöltekin’i ‘Okyanuslar gibi bol şahsiyetli biriydi.’ diyerek niteledi. 
Savaş Akçöltekin’in cenazesi, Aydın Bey Camisi’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Kemer Mezarlığı’na defne