Aydın’ın Efeler ilçesinde faaliyet gösteren Özel Bal arısı Kreşi ve Gündüz Bakımevi, uzman öğretmen kadrosu, uyguladıkları özgün öğrenim metotları ve çocuklara gösterilen ilgi ve özen sayesinde Aydınlı ebeveynlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Efeler’e bağlı Yedi Eylül Mahallesi’nde yer alan Özel Bal arısı Kreşi ve Gündüz Bakımevi, birçok alanda fark yaratan uygulamaları ile Aydınlı ebeveynlerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Kreş, hafta içi saat 07.30 ile 18.00 aralığında 2 – 6 yaş aralığındaki çocukların yeni evi haline dönüşüyor. Kendi yaş gruplarına uygun 3 sınıfa ayrılan çocuklar, uzman öğretmenler eşliğinde ingilizce, modern dans, müzik ve kodlama dersleri alıyor. 
Bunun yanında Özel Bal arısı Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde titizlikle oluşturulan Bilim Atölyesi’nde ise çocukların bilgiyi deneyimlerle kazanması ve özümsemesi amaçlanıyor. 
Anne şefkati, baba güveni ve ev sıcaklığını her an çocuklara hissettirmeyi amaçlayan Özel Bal arısı Kreşi ve Gündüz Bakımevi’nde, çocukların kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı öğünleri de uzman görüşü alınarak doğal besinlerle  öğünlerden kısa bir süre önce hijyenik ortamda hazırlanıyor.  Kreş, Efeler ilçesinde sağladığı servis imkanı ile de bir kez daha ön plana çıkıyor. 
“OYUN TEMELLİ EĞİTİM TEKNİKLERİ UYGULUYORUZ”
Özel Bal arısı Kreşi ve Gündüz Bakımevi Müdürü Yağmur Kartal, çocukların yaş gruplarına uygun oyun temelli eğitim teknikleri uyguladıklarını belirtti. Kartal, “Ezberi ön plana çıkarırsak çocuklar kısa sürede okul ve bilgiden uzaklaşabilir. Bunun yerine merak ve ilgilerini canlı tutan ortamlar hazırlayarak oyun ve soru temelli eğitim sistemi uyguluyoruz” dedi. Her çocuğun kendileri için çok özel olduğunu ifade eden Kartal, “Eğitimin her alanına nezaket ve görgü kuralları eşlik ediyor. Çocuklarımız bunları da öğreniyor.  Çocuklarımızın arkadaşlarıyla iletişim kurmalarını, iletişim becerilerini geliştirmelerini ve öz güvenli olmalarını amaçlıyoruz” diye konuştu.