(Haber: Yusufhan TORAMAN)

İYİ Parti üyeliğinden istifa edip AK Parti’ye katılan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İl Başkanı Gökhan Ökten ve milletvekilleri ile birlikte, AK Parti Aydın İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda Gökhan Ökten ve Aytekin Kaya konuşma yaptı.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın AK Parti’ye geçişinin siyasi hikayesini anlattı İl Başkanı Ökten şu ifadeleri kullandı:

“Bu bir transfer değil, bu bir hizmet odaklı geçiş. Bizim Aytekin Başkan’la tek bir pazarlığımız olmamıştır. Bu sadece İncirliova’ya hizmet etme aşkı içerisinde olan bir ilçe belediye başkanı ile vatandaşına, Aydın’a hizmet etme anlayışı içerisinde siyaset yapan AK Parti’nin buluşmasıydı. Burada küçücük bir açık kapı dahi yok. Tamamen İncirliova'ya hizmet odaklı bir geçiştir. Bizim buradaki derdimiz İncirliova'ya hizmet etmektir.”

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelerine hizmet mobbingi yaptığını savunan Ökten, şunları dedi:

“Geçişin olduğu gün İncirliova'daki Büyükşehir araçlarını çekmek suretiyle Büyükşehir Belediye başkanlığı zaten bunu göstermiştir. Burası vatandaşına, seçmenine hizmet etmek isteyen kişilerin buluştuğu yerdir. Maalesef orası da siyasi mobbingin, hizmet mobbinginin sistemsel olarak çalıştırıldığı bir kurum haline gelmiştir. Kendi partisindeki belediye başkanları, ilçe belediye başkanları içerisinde dahi ayrımcılık yapan küçücük bir ayrışmada, kavgada bunu siyasi mobbinge ve hizmet mobbingine dönüştüren bir Büyükşehir belediye başkanlığı var. İncirliova halkı Salı günü bunu çok iyi gördü. İncirliovalı vatandaşlarımıza, oradaki hemşerilerimize hizmet için gelen araçlar Aytekin Kaya'ya kızgınlıktan geri çekildi. Tabii ki devletimiz büyük. AK Parti büyük. İncirliova'daki vatandaşlarımız burada o hizmetlerden kesinlikle eksik de kalmayacak. Sağ olsun belediye başkanlarımız hızlıca o gün ihtiyaç olan araçları İncirliova Belediyemize göndererek takviyelerini yaptılar.”

Ökten’nin ardından söz alan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Yirmi sekiz günde belediye başkanı oldum. Ama dört yıldır da bir çivi çakamadık. Kendi imkanlarımızla çok güzel şeyler yaptık. Ama imkânım belli. Girdi belli çıktı belli. Bundan sonraki siyasi hayatımda AK Parti'den ailesine katıldım. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. En güzel şekilde hizmet edeceğiz. Vekillerim arkamızda, il başkanım, bütün partiler arkamızda. İncirliova'mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.