Programa Aydın İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü İmdat Bay, Koçarlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mikail Kavaklı, Köşk Halk Eğitim Müdürü Zülfü Öztek, akademisyenler, hemşehri dernek başkanları, Aydın ve çevre illerde yaşayan Elazığlılar katıldı.

Aydın Evliya Çelebi Cami İmamı Sait Özçakır tarafından kuran-ı kerim tilaveti ve depremde hayatını kaybedenler için dua okundu.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Aydın Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneği (AYED) Başkanı Necati Gür " Öncelikle Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Dernek olarak depremin ilk anından itibaren tüm gücümüzle, yaraları sarmak için çalışmalar yapmaktayız. Allah böyle afetleri bir daha yaşatmasın. Dernek olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu akşam depremzede ailelerimiz ve öğrenci kardeşlerimiz ile iftar programımızı gerçekleştiriyoruz. Programımıza destek olan, katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim" dedi.