Boztepe'nin firari olarak yaşadığı süre içinde hukuk fakültesinden mezun olup hakimlik sınavını kazandığı öğrenildi. 

2003 yılında Malatya’nın Yazıhan ilçesi Mısırlı Köyünde amcalarının evini silahla basan Cengiz, Alpaslan ve Ali Boztepe kardeşler, amcaları Şuayip Boztepe ve oğlu Ali Boztepe’yi, halaları Ayşehan Şahin ve oğlu Musa Şahin’i uzun namlulu silahlarla tarayarak öldürüp kaçtı.
4 kişinin öldürülmesinin ardından Cengiz ve Ali Boztepe yakalanarak cezaevine konuldu. Ancak Alparslan Boztepe'nin izine rastlanamadı.
Boztepe, aradan geçen 20 yıl sonra Aydın'ın Efeler ilçesinde polis ekiplerince yakalandı. Alparslan Boztepe'nin firari olarak yaşadığı süre içinde hukuk fakültesinden mezun olup hakimlik sınavını kazandığı öğrenildi. 
KİMLİK KONTROLÜ SIRASINDA POLİSİN DİKKATİ YAKALATTI 
Edinilen bilgiye göre, Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriye ekipleri, durumundan şüphelendiği kişiyi durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Ekipler, şüphelinin kimlik fotoğrafının kendisine ait olduğunu ancak bilgilerinin uyuşmadığını fark etti. Zanlının çelişkili ifadeler verdiğini de tespit eden polis ekipleri, titiz bir çalışma yürüttü. 
Çalışma neticesinde, zanlının Alparslan Boztepe olduğu ve 20 yıldır cinayet suçu firarisi olarak arandığı öğrenildi. 
Devriye ekiplerinin dikkatli çalışması sonucu, 20 yıldır aranan ve bu sürede Hukuk Fakültesi'nden mezun olup hakimlik sınavını kazanan firari katil yakalandı.