(İSMAİL ÖRS) Sanıklar hakkında beklenen karar bu duruşmada çıkmazken, bir sonraki duruşma tarihi 24 Haziran olarak belirlendi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında açılan, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Nazilli çatı örgütlenmesine yönelik davada,  62 sanığın yargılanmasına Aydın Gençlik Merkezi Fethi Sekin Toplantı ve Konferans Salonu'nda devam edildi. Kararın açıklanması beklenen davada  Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım'ın yer alamaması nedeniyle duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Geçen duruşmada savunma yapamayan bazı sanıklar ve avukatları savunmalarını mahkeme heyetine sundu.

Sanık Ö.Y. savunmasında şunları söyledi, "Fakir bir ailenin çocuğuydum. Kendi çocuklarım ve başka ailelerin çocukları okusun diye Nazilli'ye geldim. Baktım bu arkadaşlar namaz kılıyor, dine saygı duyuyor. Eğitime önem veriyor. Özel bir şirketten hisse satın almamı rica ettiler. Yüzde 8 oranında hisse satın aldım. 17-25 Aralık sürecinde de hisse satmamızı rica ettiler fakat alıcı bulamadık. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra ' 'keşke buralardan hisse satın almasaydık' dedim. 42 ay cezaevinde tutuklu kaldım. Pişmanım."

Diğer sanıklar da savunmalarının ardından beraatlerini talep etti. Mahkeme heyeti duruşmayı 24 Haziran Perşembe gününe erteledi.

karar2