Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, ASKİ’nin Efeler Belediyesine ödemesi gereken 16 milyon lirayı ödemediğini, 10 gün içerisinde ödeme yapılmazsa yasal işlem yaparak parayı tahsil edeceklerini söyledi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısının ardından Meclis Üyelerine bir bilgilendirmede bulundu.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından toplanarak ilgili ilçe belediyesine devredilmesi gereken katı atık ücretlerinin Efeler Belediyesine devredilmediğini dile getiren Atay, bu konuda açıklamalar yaptı.

Trafik kazasında 1 kişi öldü , 1 kişi yaralandı Trafik kazasında 1 kişi öldü , 1 kişi yaralandı

Atay, “Rakamlar çok yükseldiği için artık telafi edilemez bir boyuta geldi. Bizim, Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı ASKİ’den, bugün itibariyle 16 milyon lira nakit alacağımız var. KDV hariç tabi bunlar. Alacağımızla ilgili olarak 50 güne yakındır bize hiçbir ödeme yapılmadı. Bir belediye meclisi üyesi arkadaşımız büyük çabalar gösterdi ancak bu para bize ödenmedi. Bu para halktan tahsil edilip bize ödenmesi gereken paradır ama ödenmedi. Ben sizi bilgilendirmek istiyorum. Son kez bugün de bir yazı yazıp 10 gün içerisinde ödenmesini talep edeceğiz. Gerçekten yapılmazsa yasal işlemlere başlayacağımız bilgisini size sunmak istiyorum. Bu benim kendi param değil, halkın parası. Bunu da bilginize sunarım” dedi.

site-atay