Ülkemizde 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri öncesi siyasi hareketlilik devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nden(CHP) Aydın Milletvekili aday adaylığını açıklayan Evrim Karakoz, Nazilli CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yoğun ilgiyle karşılanan Karakoz, ilçe binasında partililere seslendi. Karakoz, “14 Mayıs’ta iktidara geleceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın.” diye konuştu. Karakoz konuşma sonrası uzun süre alkışlandı.


CHP’DEN ADAY ADAYI OLMAK ONURDUR, ŞEREFTİR
Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan Karakoz, “Başvurumuzdan sonra bütün ilçelerimizi ve bazı sivil toplum örgütlerimizi ziyaret edeceğiz, hem kendimizi anlatmak hem parti programımız hakkındaki görüşlerimizi iletmek ve görüşlerini almak adına. Liste de olup olmamak çok önemli değil. Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday adayı olmak da büyük onurdur, şereftir, gururdur. Önemli olan CHP’yi ve altılı masayı iktidara taşımak, sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu da Cumhurbaşkanı yapmaktır. Hak, hukuk, adalet, özgürlük, varlık, beraberlik içinde bir Türkiye’yi Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında inşaa edeceğiz. İktidara geleceğiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Kendisine gösterilen ilgi nedeniyle CHP Nazilli İlçe Örgütü ve partililere teşekkür eden Evrim Karakoz, “Nazilli İlçe Örgütümüz sağ olsunlar çok sıcak karşıladılar bizi. Onlar Aydın örgütünün bel kemiği olan lokomotif örgütlerinden bir tanesi. Var olsunlar, kendilerine çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.