Eğitim ve iş başta olmak üzere çeşitli nedenlere şehir değiştirdiğimizde karşılamak zorunda olduğumuz ihtiyaçların başında barınma yer alıyor. Bu gereksinimin Aydın’ın Efeler ilçesindeki adresi ise sağladığı güven duygusu, profesyonel bakış açısı, üniversite eğitimi ile desteklenen 12 yıllık tecrübe ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile hareket eden Gökhan Doğan yönetimindeki Libero Emlak Ofisi.

Zafer Mahallesi Pınarbaşı Caddesi’nde bulunan emlak ofisinin sahibi ve işletmecisi Gökhan Doğan, 12 yıllık meslek hayatında güven duygusunu hep ilk sıraya koyduğunu belirtti. Doğan, “Bugüne kadar sayısız daire, yazlık, arsa, arazi, tarla alım satımında ya da kiralanmasında öncülük ettim. Hiçbir problem yaşamadım. Bunu vatandaşlarımızın güvenini kazanarak başardık. Birçoğu ile dost olduk” dedi.

“TECRÜBE YETMEZ EĞİTİM ŞART”

Halk eğitim merkezleri tarafından açılan emlakçılık kursunu başarıyla tamamlamasının ardından emlak danışmanlığı alanında en üst seviye olan ve uluslararası emlakçılık yapma imkanı sunan ‘Seviye 5’ sertifikasını da almaya hak kazanan Gökhan Doğan şunları söyledi, “12 yıllık tecrübem var.  Bu şekilde meslek hayatımı sürdürebilirim fakat her birçok meslek dalında olduğu gibi emlakçılıkta da dip bilgilere ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle bu yıl üniversite sınavına katıldım. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Gayrimenkul ve Emlak Yönetimi bölümünü kazandım. Tecrübe önemli ama zaman zaman yetmiyor eğitim şart.”

İYİ DERECEDE İNGİLİZCE VE RUSÇA BİLİYOR

İyi derecede İngilizce ve Rusça bilen Doğan,  Adnan Menderes Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin de kiralık ev bulma konusunda ilk tercihi oluyor. Savaş mağduru olan ve yeni yaşamında Aydın’ı tercih eden Ukraynalılara da barınma konusunda en büyük yardımı Libero Emlak Ofisi sağlıyor.

“ÇOCUKLARINI BİZE  EMANET EDİYORLAR”

Farklı şehirlerden Aydın’a eğitim için gelen öğrenciler ile birebir ilgilendiklerini ifade eden Doğan, “Aileler burada çocuklarını bize emanet ediyor. Öğrenciler üniversite eğitiminin ilk yılında şehri bilmiyor.  Eviyle ilgili çeşitli problem ve ihtiyaçları olabiliyor. Bunları birebir ilgilenerek çözmeye çalışıyoruz. Sadece ev konusunda değil sosyal yaşamlarında da destek oluyoruz. Aileler çocuklarını bize emanet ediyor” diye konuştu.

EMLAK