Çetindoğan’ın adaylık açıklaması için düzenlenen organizasyonun ücretinin Aydın Esnaf Odaları Birliğinin bütçesinden karşılandığı ortaya çıktı.

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, 15 Mayıs’ta gerçekleştirilecek seçimli olağan genel kurulu öncesinde, kendisine destek veren bir grup oda yönetimi ile bir araya geldi. Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası seçimini kaybeden ve başkan olamayan Çetindoğan, toplantıda AYESOB’a bir kez daha aday olduğunu duyurdu.
İŞE ALDIĞI KIZI İLE İLGİLİ KONUŞMAKTAN KAÇINDI

Kardeşini Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası’nda, kızını ise AYESOB’da işe aldığı, kızının mesai yapmadan maaş aldığı ortaya çıkan Selahittin Çetindoğan, bu konulara girmekten kaçındı. Çetindoğan, “Zaman zaman çeşitli haberler çıktı. Bunlara girmek istemiyorum. Gerçeği var, gerçek olmayanı var. Bunları 15 Mayıs’taki genel kurulda tüm delegelere anlatacağım” dedi.
Selahittin Çetindoğan, konuşmasının ardından basın mensuplarının soru taleplerini ise reddetti. 
KAHVALTININ FATURASI ESNAFIN SIRTINA
Selahittin Çetindoğan’ın seçim çalışmaları kapsamında düzenlediği kahvaltılı toplantının maliyeti de zor günler geçiren Aydın esnafının sırtına yük edildi.
Kahvaltı organizasyonunun ücretinin AYESOB’a mal edildiği öğrenildi.
Selahittin Çetindoğan’ın AYESOB Başkanlığı döneminde, başkanlar kurulu toplantılarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Antalya’daki lüks otellerde yapması, Aydın esnafı kan ağlarken esnafın parasıyla sefa sürmek olarak değerlendirilmişti. 
Çetindoğan’ın eleştiren esnaflar, “Sayın Başkan yeniden aday oluyorsa, masraflarını da kendi cebinden karşılamalı. Koltuk sevdasını bizim paramızla sürdürmemeli” yorumunda bulundu.