(NACİ ERİŞ) Nazilli Belediyespor’un satışına ilişkin görüşme ve oylama, 17 Temmuz’da gerçekleştirilen genel kurulda yapıldı. Kulübün devrine ilişkin yönetime yetki verilirken, camiada tepkiler git gide büyüyor.

Kulübün eski başkanlarından Hasan Güney, kulübün derine ilişkin yönetime yetki veren genel kurulun şaibeli bir şekilde gerçekleştirildiğini vurguladı. 17 Temmuz’un kulüp tarihinde kara bir leke olduğunu belirten Güney, şu ifadeleri kullandı:

“17 Temmuz Nazilli Belediyespor tarihinde görülmemiş kara bir leke. Daha önceki kongreler bizim tesislerde yapılmasına rağmen, saat 15.00 gibi, vatandaşın gelemeyeceği bir yerde yapılıyor. Ne acı bir gerçektir ki 820 üyesi olan kulübün kongresinde 20 tane üye parmak kaldırıyor. Bunlar içinde üye olmayan kişiler de var. Kongre sonucu Nazilli Spor şirketleşme ve satma yetkisi verilmiştir. Bu satma yetkisi verildiğinde insanların üye olamayan insanların parmak kaldırdığı oturumda tespit edilmiştir. Gerekli yasal işlemlerin yapılması kaymakamlığımız makamlarına duyurduk.”

“BUNU YAPANLAR KÖTÜ NİYETLİ İNSANLARDIR”

Nazilli Belediyespor Başkanı Ali Ertürk’ün sürekli serzenişte bulunması ve geçmişe dönük şikayetlerine tepki gösteren Hasan Güney, “Adama şunu sorarlar; Nazilli Belediyesi 500 milyon bütçesi var. Bu 500 milyon bütçe için de Nazillispor 15-20 milyona satıp da belediyeye katkı mı sağlayacak? Abes kaçar bu. 10-15 milyon liraya Nazilli Belediyespor’u satıp da para almanın anlamı yok. İki aydır tam bir kaos var. Tam sonucun ne olduğu belirsiz. ‘Satılacak, şöyle olacak, kurtulacağız…’ Böyle bir şey yok! Bunlar hayal kuruyorlar. Böyle bir şey yapanlar ancak kötü niyetli art niyetli insanlardır. Sürekli Eyüpspor ve Pendikspor örneği veriyor. Eyüpspor ve Pendikspor eski Galatasaraylı bir yönetici. Hala Galatasaraylı bir yönetici. Bu gibi şeylerde art niyet aramak gerekiyor.” dedi.

Nazilli’de muhtar isyanı Nazilli’de muhtar isyanı

Ali Ertürk ve Kürşat Engin Özcan’a “Elinizi kulüpten çekin” diye seslenen Eski Başkan Hasan Güney, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siz elinizi avucunuzu çekin Sayın Ertürk ve Kürşat Bey, siz elinizi ayağınızı çekin. Belediye Başkanı olarak Sayın Esat Ergüler, Sayın Haluk Alıcık bu takıma yıllarca destek verdi. Bu takıma olmazsa olmaz Nazilli o tesisleri kimin yaptığı belli. Birini Esat yaptı. Birini Haluk yaptı. Kürşat efendi sen orayı kimseye veremezsin. Sen orada o parayı silemezsin. Bu senin hakkın değil. Ciddi bu dört dörtlük bir yönetim kurulu oluşur ve bu işi bilenler vardır.