20 Nisan Çarşamba günü Burdur’da Efeler 09 ile Çiğli Belediyespor arasında oynanacak 3. Lige çıkma maçı öncesinde Eşin, Aydınlı yöneticilere çağrıda bulundu. 

Her ne kadar Efeler 09 Başkanı ve aynı zamanda Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay ile arası açık olsa da, Çarşamba günü oynanacak bu maçın Aydın ili için çok önemli bir maç olduğunu ifade eden Eşin; "Efeler 09 takımı sadece Efeler Belediyesi'nin değil, tüm Aydın ilimizin takımı olup, Çiğli maçında da Aydın ilimizi temsil edecektir." dedi.

Efeler 09'un bu maçı kazanması durumunda 3. Lige çıkma şansının oldukça yüksek olacağını ifade eden Eşin; "Efeler 09'un 3. lige çıkması demek, Aydınımızın isminin farklı şehirlerde duyulmasına vesile olarak, şehrimizin marka değerinin artmasına katkısı olacaktır. Ayrıca Efeler 09'un 3. lige çıkması, BAL liginde olan Yıldızspor kulübümüzün de otamatikman BAL liginde kalmaya devam etmesini sağlayacak. Aynı zamanda Bal liginden düşme ihtimali yüksek olan Aydın Büyükşehir Belediyespor'un da Play Out oynayarak BAL liginde kalma şansını doğuracak. Dolayısıyla pek çok açıdan tüm şehrimizi yakından ilgilendiren bu maçta, tüm Aydınlı hemşehrilerimizi Efeler 09 maçında destek olmak için Burdur’a bekliyoruz." dedi.

Bolvadin ile Çiğli Belediyespor maçına değinen Eşin; "Bu maçta Afyon valisi, Vekiller ve Belediye başkanları bir bütün olarak herhangi bir siyasi amaç gütmeden Bolvadin’i desteklemek için protokoldeki yerlerini almışlar, takımları için ve bölgeleri için tek vücut olmuşlar. Bizlerin de eğer derdi Aydın şehrinin kazanması ise, siyasi ve görüş farklılıklarını bu gibi zamanlarda bir kenara bırakıp şehrimiz için kenetlenmeliyiz. Maçtan sonra herkes kırgınlık ve küskünlüklerine devam edebilir. Lakin gün Aydın için bir ve birlikte olma günüdür. Bu sebeple sayın Aydın Valimizi, sayın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımızı, Ak Parti, CHP ve İyi Partili vekillerimizi, Aydın ilimizin tüm belde belediye başkanları, partilerimizin il ve ilçe başkanlarını, spor kulübü başkanlarımızı Çarşamba günü Burdur’da oynanacak Efeler 09 ve Çiğli maçına bekliyoruz. Bizler güzel ilimiz Aydın’ın menfaatine olacak bir maçta kimseden davet beklemeden bir ve bütün olacağız. Her şey Aydın ve Aydın Halkı için." dedi.