(İSMAİL ÖRS) 
Efeler'de geçen Mayıs ayında eşi Emel Bağ tarafından bıçaklanarak öldürülen 23 yaşındaki Doğukan Bağ'ın babası Veysel Bağ, Aydın Kulis Gazetesi'ne konuştu.
Olay gününe dair ayrıntıları anlatan acılı baba, "İşten eve geldiğimde Doğukan ve Emel evdeydi. Ben yorgun olduğum için biraz dinlenmek için başka odaya geçtim. Sonra birlikte yemek yedik. Bir süre sonra  Doğukan, bahçeye indi. Mahallede arkadaşları ve çocuklarla top oynadı. Dakikalarca izledim. Çocuğumu son görüşümdü. Daha sonra ben kahveye gittim. Eşim beni aradı 'Doğukan ve Emel evden çıktı' dedi. İçimde çok büyük sıkıntı vardı. Nereye baksam Emel'in yüzünü gördüm. Gece yarısı hastaneden aradılar. Sabaha karşı da acı haberi aldık" dedi.

"KADINA KALKAN ELLER KESİLSİN AMA ERKEĞİN CANI CAN DEĞİL Mİ ?"
Kadına karşı şiddetin her zaman karşısında olduğunu belirten baba Bağ, "Kadına kalkan eller kesilsin ama erkeğin canı can değil mi?
Emel, 5 yılda 2 erkek öldürdü. 
2017 yılında sevgilisi olan 27 yaşındaki kişiyi , bu yıl da benim oğlum Doğukan'ı. Kadına karşı sesinizi yükseltseniz yargılanmaya başlıyorsunuz fakat konu erkek cinayeti dahi olsa hep acabalarla yaklaşım oluyor' diye konuştu.

"EMEL'İN İFADELERİ BAŞINDAN SONUNA KADAR KURGU"
Emel Bağ'ın yaptığı savunmaların kurgudan ibaret olduğunu söyleyen Veysel Bağ,  " Emel'in savunmaları kurgu, Doğukan'ın sürekli bizden yardım aldığını ve sık sık bize geldiğini söylüyor. 10 ay evli kaldılar. 4 ya da 5 kez geldiler. Ben her baba çocuğuna ne kadar yardım ettiyse o kadar ettim. 20 dakika boğuşarak kavga ettiklerini söylemiş. Benim oğlum 180 santimetre uzunluğunda. Emel ise 140 ya da 150 santimetre. 20 dakika oğlumla boğuşarak kavga etmesi imkansız. Darp ettiğini söylemiş. Bir tane darp izi yok. Doğukan'ın kendisini öldüreceğini iddia etmiş. Bir tane bıçakla çizik şeklinde yarası yok. Kendini savunduğunu iddia etmiş. Darbelerin hepsi ölümcül. Boyun ve göğüs bölgesinde. Emel, cinayeti planladı ve öyle işledi" şeklide konuştu.

" 2 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İLE CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM"
Emel'in 2 aileye evlat acısı yaşattığını ifade eden Veysel Bağ, "Ben ve eşim evlat acısı yaşadık. 5 yıl önce de başka aileye bunu yaşattı. Bir daha dışarı çıkarsa tekrar cinayet işleyebilir. Toplumun içine karışması hepimiz için büyük tehlike. Bu kadının bir daha hapisten çıkmaması gerek. 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istiyorum" diyerek sözlerine son verdi.


NE OLMUŞTU ?
Olay, 7 Mayıs'ta Orta Mahalle 209 sokakta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, Emel Bağ ile kocası Doğukan Bağ arasında tartışma çıktı. Tartışma esnasında bıçaklanan Doğukan Bağ ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Bağ, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Gözaltına alınan Emel Bağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Emel Bağ, ilerleyen günlerde ikinci kez hakim karşısına çıkacak.