Damadı Osman Öğünçlü’nün trafik kazasında hayatını kaybetmesinin acısını yaşamalarına müsaade edilmediğinden yakınan Ergüler, AK Partinin aday adayı olduğunu belirterek, “Takdir Sayın Cumhurbaşkanımızındır” dedi.

"Didim'e çökmek isteyenler deşifre oluyor" "Didim'e çökmek isteyenler deşifre oluyor"

Nazilli eski Belediye Başkanı Esat Ergüler, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir mesajda, son günlerde hakkında çıkan dedikodu ve haberlere yanıt verdi. 22 Kasım 2023 tarihinde AK Parti Nazilli İlçe binasında yaptığı konuşmada aday adaylığını kamuoyuna duyuran Ergüler, o günden bu yana kararında hiçbir değişiklik olmadığını vurgulayarak 31 Mart seçimlerini işaret etti. Mesajında ‘Yeniden Diriliş’ ifadesi dikkat çeken Ergüler, “22 Kasım 2023 tarihinde Nazilli Belediye başkan aday adaylığı müracaatını yaptığım ilçe binasındaki konuşmamda, “Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” diyerek kolları sıvamış, Belediye başkanlığının siyaset değil, hizmet yeri olduğunun altını çizmiştim. Bugün de aynı düşünce ve inancı paylaşıyorum. Hakkımda AK Parti’deki aday adaylığından çekilip bir başka partinin adayı olacağım yönündeki dedikodular ile art niyetli bilgilerin kimler tarafından servis edildiğini ben ve partim çok iyi biliyor. Kimsenin endişesi olmasın, Nazilli 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden dirilişe uyanıp Aydın’ın gözbebeği olma yoluna emin ve kararlı adımlarla yürüyecektir. Bu da Nazilli’de yaşayan herkese Esat Ergüler sözü olsun. Sonuç olarak, Esat Ergüler AK Parti’nin Nazilli Belediye Başkan aday adayıdır. Bu noktadan sonra takdir, hiç şüphesiz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Merkezimizindir” diyerek, bir başka partiye geçeceği yönündeki söylentileri boşa çıkardı.
Mesajında, 24 Aralık 2023 tarihinde bir motosiklet kazasında hayatını kaybeden damadı Osman Öğünçlü’nün acısını dahi yaşamalarına fırsat verilmediğinden yakınan Ergüler,
“Öncelikle belirtmeliyim ki, 24 Aralık 2023 tarihinde oğlumuz, evladımız Osman Öğünçlü’nün elim bir trafik kazasında hayatını kaybetmesinin derin ve sarsıcı üzüntüsünü yaşamamıza dahi fırsat vermeyip, acımız üzerinden prim yapmak isteyenleri önce yüce Allah’a, sonra da vicdanlara havale ediyorum” dedi.

Editör: Meltem Danışman