Damadını trafik kazasında yitiren Ergüler'in yasını fırsat bilen odakların acıdan oy devşirmek için algı operasyonu yaptığı ortaya çıktı.

Aydın'ın Nazilli İlçesi iki gündür kara bir propaganda ile çalkalanıyor.


Aydın siyasetine bomba gibi düşen iddialar, AK Parti Nazilli Belediye Başkan aday adayı Esat Ergüler'in çekildiği yönünde.


Kulaktan kulağa yayılan bu iddialar dün ayyuka çıktı.


Ancak, bir çocuk babası olan damadı Osman Öğünçlü'yü motosiklet kazasında kaybeden Esat Ergüler'in adaylıktan çekilmediği öğrenildi.


Efsane Başkan Ergüler'in yakınları, "En acı günümüzde bile algı operasyonu yaparak oy devşirmeye çalışan ve bu dedi-koduyu ortaya atanlara yazıklar olsun. Bize acımızı bile yaşatmadılar. Bu acı olayı fırsat bildiler" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

CHP Didim’de yeni başkan Aşkın Atlı  oldu CHP Didim’de yeni başkan Aşkın Atlı oldu

DÖNÜŞÜ KORKUTTU


Nazilli’de görev yaptığı dönemde adı 'Efsane Başkan'a çıkan Esat Ergüler, 22 Kasım günü AK Parti’den aday adaylığını açıklamıştı.


Ergüler'i Ak Parti Nazilli İlçe Başkanı Volkan Beyazıt “Evinize hoş geldiniz” diyerek karşılamıştı.
Adaylık müracaatını imzalayan Esat Ergüler, ceketini çıkarıp kolları sıvadıktan sonra “seçime hazırım” mesajı vermişti.


Efsane Başkan Ergüler'in muhteşem dönüşünün bazı çevreleri korkuttuğu için 'çekildi' yönünde haberler yayılarak algı operasyonu yapıldığı anlaşıldı.

HİZMET ZAMANI


AK Parti Nazilli Belediye Başkan aday adayı Esat Ergüler, o gün düzenlediği basın toplantısında, "13 yıl Nazilli’ye hizmet etmiş biri olarak bugün müracaatımı yaptım. Şehirlerde yaşayan insanlarımız kendisine en iyi hizmeti yapacak adayı belirleyecekler. Ben hiçbir zaman belediye başkanlık makamının siyasi bir makam olduğunu düşünmedim. Rozetimi çıkartacağım. Herkesi kucaklamak başkanını görevidir. Nazilli’ye tekrar hizmet etme zamanı geldi. Artık bu hizmetten kaçmamam. Doğduğum, büyüdüğüm, para kazandığım Nazilli’ye hizmet edebilmek için aday oldum." diye konuşmuştu.

Editör: Meltem Danışman