Ali Ertürk "Muhtarlarla kahvaltı buluşması, üç esnaf ziyareti ile başarılı olacağınızı sanıyorsanız çoktan havluyu atmışsınız demektir" dedi.

AK Parti Aydın’da yaklaşık 30 yıllık Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Metin Ertürk, milletvekili aday adaylığını açıklamıştı. Ancak 9 Nisan'da açıklanan 8 kişilik listede ismini göremeyen Ertürk, büyük hayal kırıklığı yaşadı.

Öte yandan Metin Ertürk'ün kardeşi olan Nazilli Belediye Başkan yardımcısı Ali Ertürk'ün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım dikkat çekti. Ertürk, "Muhtarlarla kahvaltı buluşması, üç esnaf ziyareti ile başarılı olacağınızı sanıyorsanız çoktan havluyu atmışsınız demektir" sözlerini paylaştı.  Ertürk paylaşımında AK Parti'ye aba altından sopa göstererek "Cumhurbaşkanımıza oylarını hiç çekinmeden verecek fakat bundan sonra vekillikte boşa MHP'ye, BBP'ye, destek olacakları ve CHP ve İP'den gelecek gönlüm oylarının geri döndüğünü göreceğiniz bir dönem" ifadelerine yer verdi. 

Ertürk yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı,

“Öyle bir devirde yaşıyoruz ki 30 yıllık emeği bir çırpıda çizenlerin, 30 gündür parti peşinde koşanları tercih ettiği bir dönem.  Cumhurbaşkanımızın yükünü omuzlamak isteyenler ile ona yük olmak için yola çıkanların karşılaştırıldığı bir dönem.  Ardında 70 bin kişilik gönül ordusuyla gönüllere taht kuranlar ile, peşinden yedi kişiyi getiremeyenlerin olduğu bir dönem.  Cumhurbaşkanımıza oylarını hiç çekinmeden verecek fakat bundan sonra vekillikte boşa MHP ye, BBP ye destek olacakları ve CHP ve İP den gelecek gönül oylarının geri döndüğünü göreceğiniz bir dönem. Çiftçi hayvancı memleketinde çizmesini giyip tarla sulayan, traktörü ile çift süren, slaj yapan çiftçinin halini bilenin yerine galoş ile tarlaya gideceklerin bulunduğu ve keşke içinizden biri çiftçi olaydı da derdimizi anlatabilseydik dendiği bir dönem.

Buzağı emzirmesiden, yem rasyonuna, yonca paketlemesinden süt fiyatına her bilgiye hakim olan ile, toprağı saksıda tavuğu sofrada görenlerin olduğu bir dönem. Emek harcayanların emeklerinin değerini bilen bizler ile, sandık başında partiden bekleyecek kimse bulamayınca ve Ovacık'ın Yesildere'nin, Aksaz'ın Dereköy"ün yolunu bilemeyince anlarsınız emeğin ne demek olduğunu denilen bir dönem.  Muhtarlarla kahvaltı buluşması, üç esnaf ziyareti ile başarılı olacağınızı sanıyorsanız çoktan havluyu atmışsınız demektir.  Buyurun bütün şehir, kasaba, köy yolları ve evlerin  kapıları size açık. O yolları bulmak, o kapıları çalmak için 30 yılınız yok. 30 günde neler yapacaksınız, ayıbı ve kaybı nasıl çözeceksiniz, bizde izleyip göreceğiz. İlk kez sahadaki maçı tribünden izleyeceğiz. Sizlerin hep yaptığı gibi.  Hadi Allah size kuvvet versin.”