Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12 ilde Roman vatandaşlar yönelik yeni bir konut kampanyasının başlatılacağını açıkladı. 12 il arasında Aydın’ın da olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Romanlara özel bir konut projesi başlatıyoruz. Hedefimiz, her Roman'a bir yuva. Sizleri, uygun ödeme imkanlarıyla modern, ferah, huzurlu bir eve kavuşturmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

Biz sizinle aynı sokaklarda beraber yürüdük, beraber büyüdük.

Birileri sadece görüntü vermek için sizi selamlar, birileri sadece oy istemek için kapılarınızı çalar. Ancak bizim sizinle geçmişten gelen bir yol arkadaşlığımız var.

Hangi göreve geldiysem hizmet ettik, hepsinin şahitleri sizlersiniz.

81 vilayetimizi ve 85 milyon vatandaşımızı kucaklarken, Romanlar başta olmak üzere hiç kimseyi dışarıda bırakmadık. Kimsenin kökenine, inancına, herhangi bir farklılığına bakmadık. 

"YOL ARKADAŞLIĞINIZA TALİBİM"

Bir kez daha sizin gönül dostluğunuza, yol arkadaşlığınıza talibim.

Haliç çamur deresiydi, bura kokudan geçilmezdi, burayı biz temizledik. Haliç'ten Alibeyköy'den taç ocaklarına bütün bu yerleri biz temizledik. 

Romanlar, yüzyılın romanını birlikte yazıyor muyuz, Türkiye Yüzyılı'nı birlikte yazıyor muyuz. Romanlar, ortak vatanımız Türkiye'yi geleceğe birlikte taşıyalım. Bu milletin birliğine gözünü dikenlerin heveslerini kursaklarında bırakalım.

Roman kardeşlerimizin meselelerinin devletin en üst kademelerinde konuşulmasını, çözülmesini temin ettik. Mevzuatımızdan tüm ayrımcı ifadeleri kaldırdık. Böylece utanç verici bir devri geride bıraktık. Nefret ve ayrımcılığa uğrayan herkese hak arama yolunu açtık.

'ROMAN KOORDİNASYON MERKEZİ' KURULACAK

İçişleri Bakanlığı'mız bünyesinde bir 'Roman Koordinasyon Merkezi' kuruyoruz. 25 ilimize valilik bünyesinde sizi temsil eden koordinatör olacak.

Kendi işini kurmak isteyen Roman vatandaşlarımıza KOSGEB vasıtasıyla destek verilecek. Roman kadınların kuracağı kooperatiflere hibe desteği verilecek.

GÜZEL SANATLAR LİSESİ AÇILACAK

Çok değerli Roman sanatçılarımız var. Dünyaca ünlü klarnet sanatçısı Mustafa Kandıralı'nın ismini yaşatacak, sizlerin arasından yeni değerlerin yetişmesini temin edecek bir güzel sanatlar lisesi açıyoruz.

ROMANLARA ÖZEL KONUT PROJESİ

Şimdi de ilgili bakanlıklarımızın iş birliğiyle sizlere yönelik özel bir konut projesi başlatıyoruz. Hedefimiz her Roman'a bir yuva. Sizleri uygun ödeme imkanlarıyla modern ve huzurlu eve kavuşturacağız. 12 ilimizde Romanlara özel konut projesi için hazırlık yapıyoruz.

Çiğ süte zam gelecek mi? Çiğ süte zam gelecek mi?

SİTE-ERDOĞAN