(Haber: Naci ERİŞ)
31 Mart Yerel Seçimi öncesinde siyasi partilerin aday belirleme çalışmaları sürerken, Aydın'da adayların en merak edildiği ilçelerden biri Çine oldu. 
2022'nin başında yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süre tedavi gören Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer'in yeni dönemde "aday olmayacağım" açıklaması, gözleri yeni aday adaylarına çevirmişti. 
Ancak Çine siyasetinde dengeleri değiştirecek gelişmelerin yaşandığı öğrenildi. 

“AKP’nin yarattığı yoksulluk vatandaşa 12 ay oruç tutturuyor” “AKP’nin yarattığı yoksulluk vatandaşa 12 ay oruç tutturuyor”

DİNÇER YENİDEN ADAY MI OLACAK?

Bir süredir ilçede, Enver Salih Dinçer'in  Belediye Başkanlığına yeniden aday olabileceği konuşuluyor. 
Dinçer'in tedavi sürecinin ardından sağlığına tam anlamıyla kavuşması, Malatya'da yapılan son kontrollerin de temiz çıkmasının adaylık için olumlu görüntü oluşturduğu belirtiliyor.
Tedavi sürecinin ardından Dinçer'in Çine'de gerçekleştirdiği atılım ve yatırımların halkta bir beklenti oluşturduğu ifade ediliyor. 
CHP Genel Merkezinde yaşanan değişimin ardından 31 Mart yerel seçimi daha da önem kazanırken, Enver Salih Dinçer'in adaylığının ilçede birlik görüntüsünü koruyacağı konuşuluyor.

"DEĞİŞİM"Cİ BAŞKAN
Kurultay sürecinde CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e açık destek veren Dinçer'in Genel Merkezle yakın ilişkileri dikkati çekiyor. 
Dinçer kurultay sonrası hem Özgür Özel'le hem de Ekrem İmamoğlu ile görüşmüştü. 
Şimdi gözler yakın çevresi ile istişare halinde olan Enver Salih Dinçer'e çevrildi.