Ürettiği katkısız ekmekler ve atıştırmalıklar ile kısa sürede Aydın’ın önemli markaları arasına giren Ekşi Mayam, Güzelhisar Mahallesindeki merkezinin ardından, ikinci şubesini Mimar Sinan Mahallesi Yörük Ali Efe Bulvarında açtı.

Büşra Nur Çökmez’in işletmeciliğini yaptığı Ekşi Mayam’ın açılış kurdelesini, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay kesti.

Açılışta konuşan Başkan Atay, “Mehmet Fatih Atay, “Cesaretinden dolayı kutluyorum. Yaptığın işe dair bilgi birikimin, sana bu cesareti sunuyor. Yeni iş yerinin sana, ailene, tüm yakınlarına hayırlı olmasını, bereketli olmasını, mutluluk getirmesini diliyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Ekşi Mayam markasının oluşum sürecine ilişkin bilgi veren girişimci Büşra Nur Çökmez, “Bu işe önce evde başladım. Aslında ilgi alanım değildi. Oğlumun ek gıda serüveni ile birlikte, sağlıklı yiyeceklere yönelmemle başladı. Önce evde kendimiz ve çevremiz için bazı ürünler yaparak başladım. Sonra eğitim alarak biraz işi büyütmeye karar verdim. Evden siparişler almaya başladım. Evden siparişleri yetiştiremez noktaya geldiğimde bir yer açmaya karar verdik. İlk şubemiz Güzelhisar Mahallesindeydi. İşimizin ilerlediğini gördük. Müşterilerden de gelen talepler doğrultusunda, yerimiz de yetersiz geldiğinden ikinci şubemizi açtık. Bu süreçte eşimin çok büyük desteğini hissettim” dedi.

Mağazadaki ürün çeşitleri hakkında bilgi veren Çökmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genel amacımız sağlıklı ekmekler ve sağlıklı atıştırmalıklar üretmek. Bütün kullandığımız un çeşitlerimizin hepsi ata tohum, taş değirmen ve ilaçsız üretilmiş buğdaylar. Bunları tercih ediyoruz. Hiçbir market unu, fabrikasyon ya da katkılı un dükkanımıza giremiyor. Şeker kullanmıyoruz. Onun yerine organik elma suyu konsantresi, hurma püresi gibi şeyler kullanıyoruz. Glutensiz ekmeklerimiz var. Çapraz bulaş riskinden dolayı çölyak hastalarına veremiyoruz ama glütensiz beslenmek isteyenler tercih edebiliyor. Çeşitli ekmeklerimiz var. Karamelize, soğanlı, fındıklı, zerdeçallı, keten tohumlu, yeşillikli, hellim peynirli, Kıbrıs ekmeği gibi Dünya ekmekleri var. Yöresel ekmeklerimizi üretiyoruz. Kendi hamburger ekmeğimiz ve siyez simidimiz var.”

Açılışa katılan davetlilere, Çökmez’in ürettiği sağlıklı ürünlerden ikram edildi.

WhatsApp Image 2023-05-01 at 19.18.13WhatsApp Image 2023-05-01 at 19.18.13 (1)WhatsApp Image 2023-05-01 at 19.18.14WhatsApp Image 2023-05-01 at 19.18.14 (1)