banner47

Su Ürünleri OSB için önemli adım

GEKA onayladı

Su Ürünleri OSB için önemli adım
banner68

Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünde hazırlanan Su Ürünleri Gelişme Eksenlerinin Belirlenmesi ve Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi Kurulması Fizibilite Çalışması projesi 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Su Ürünleri Gelişme Eksenlerinin Belirlenmesi ve Su Ürünleri Organize Sanayi Bölgesi Kurulması Fizibilite Çalışması projesi 2018 Yılı Fizibilite Desteği Programı sözleşmesi Aydın İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ökdem ve GEKA Genel Sekreteri Vekili Özgür Akdoğan tarafından Denizli GEKA’da imzalandı.

Didim Ticaret Odası’nın ortaklığı ile Didim ile Söke ilçelerinde su ürünleri üretimlerinin yapıldığı karasal ve denizel alanda yapılacak olan projenin genel amacı, Bafa Gölü, Jeotermal Kaynak Potansiyellerinin belirlenmesi ve gelişme eksenleri tespiti ile birlikte Su Ürünleri OSB kurulması Fizibilite Etüt Raporu çalışmasını kapsıyor.

Rapor, kamu ve özel sektör için yol gösterici, yerel kaynakların alternatif yöntemlerle değerlendirilerek yerel ve kırsal kalkınmanın sağlanmasına yönelik kamu politikalarının belirlenmesine katkıda bulunacağı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER