banner47
r

Söke Un satılıyor

Samsun merkezli Ulusoy Un, 6 yıl önce İngilizlere satılan Söke Un şirketinin hisselerini satın almak için görüşmelere başladı.

Söke Un satılıyor
banner68
banner108

Kamuoyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) yapılan açıklamaya göre, Söke Un hisselerinin Ulusoy Un tarafından kısmen ya da tamamen satın alınması amacıyla görüşmelere başlandığı kaydedildi.

Söke Olay'dan Hüseyin Işık'ın haberine göre, açıklamada “Mediterra Capital Partners kontrolünde faaliyet gösteren Moms Kitchen International S.a.r.l’nin sahibi olduğu Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (Söke Un) hisselerinin Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Ulusoy Un) tarafından kısmen ya da tamamen satın alınması ya da Ulusoy Un ile Söke Un’un, Ulusoy Un (devralan) bünyesinde birleştirilmesi için görüşmelerin başlatılması ve alternatiflerin değerlendirilmesi amacıyla Ulusoy Un ile Söke Un arasında bir gizlilik anlaşması imzalanmış ve çalışmalara başlanmıştır” denildi.  

SÖKE UN 1963’TE KURULDU

1963 yılında kurulan Söke’nin Sazlı Mahallesi’nde kurulan Söke Un Türkiye’nin en büyük 5 un üreticisinden biri olarak biliniyor.

Söke Un’u İngilizlerden satın almak için görüşmelere başlayan Ulusoy Un Samsun merkezli bir firma.

en büyük 5. tarımsal firması olan Ulusoy Un, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.    

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2021, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER