banner47

Aydın'dan 25 ülkeye ihracat yapan firma konkordato istedi

Aydın şokta!

Aydın'dan 25 ülkeye ihracat yapan firma konkordato istedi
banner68
banner90

Aydın’da inşaat sektöründe art arda gelen konkordato taleplerinin ardından, bu kez sıra makina ve yedek parça sektörüne geldi. Sektöründe önde gelen firmalarından biri olan, Aydın’dan 25 ülkeye ihracat yapan Çelik Makina, konkordato talebiyle mahkemeye başvurdu.

Dolar kurundaki dalgalanmanın yarattığı ekonomik çalkantı, Aydın’da inşaat sektörünün ardından makina ve yedek parça sektörünü de vurdu.

Sektörün Aydın’daki önde gelen firmalarından biri olan ve Çelik Makina İmalat İnşaat Taahhüt ve Nakliyat Sanayii ve Ticaret Limited Şirketi konkordato istedi.

Şirket yetkilileri, konkordato istemiyle Aydın 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuru yaptı.

1993 yılında Ali Osman Çelik tarafından kurulup, küçük bir işletme olarak maden kırma eleme sektörüne giren firma, yaptığı yatırımlarla hızla büyüyerek makina ve yedek parça sektöründe yer aldı.

Çelik Makina bugün ASTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 bin m² alanda faaliyet gösteriyor. Firma, 25’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 22:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sitki tunc
Sitki tunc - 2 yıl Önce

Üzülerek söylüyorum bunlar iyi Günlerimiz Allah yardımcımız olsun

Mehmet soydemir
Mehmet soydemir - 2 yıl Önce

Allahım yar ve yardımcı sı olsun çok kişi ekmek yiyor oradan

Erol söylemiş
Erol söylemiş - 2 yıl Önce

Yazık, onca sene didin çalış büyüt işletmeni, sonra birileri memleketin başına çöreklensin onlarca yıllık emeğin bir kaç ayda harcansın. yazık ki ne yazık

banner80
SIRADAKİ HABER