Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) seçimi öncesinde, birliğin ‘efsane başkanı’ Hulusi Akşit’ten kritik açıklamalar geldi.

Başkan adaylığını ilan eden Muhammet Ali Künkçü’ye desteğini açıklayan efsane başkan Hulusi Akşit, mevcut başkan Selahittin Çetindoğan’a yüklendi. 

"Artık tüm Kuşadası için çalışan bir belediye var" "Artık tüm Kuşadası için çalışan bir belediye var"

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Muhammet Ali Künkçü’ye, birliğin ‘efsane başkanı’ Hulusi Akşit’ten destek geldi. 
Künkçü’ye desteğini açıklayan Akşit, Selahittin Çetindoğan’a yönelik eleştirilerde bulundu.

Akşit, Çetindoğan’ın Kuaförler Berberler ve Güzellik Salonları Esnaf ve Sanatkarları Odası seçimini kaybettiğini anımsatan Akşit, kendi odasında seçimi kaybeden bir başkanın birlik başkanlığına aday olmasını doğru bulmadığını belirtti.

Çetindoğan’ın yeniden AYESOB adayı olmasını ‘ayıp’ olarak değerlendiren Hulusi Akşit, “Selahittin bey benden sonra 12 yıl başkanvekilliği 2 dönem de başkanlık yapıp en büyük ayıbı oda başkanlığını kaybetmesiydi. Ben oda başkanlığını kaybetmiş olsam ‘Allah’a ısmarladık’ der giderim. Artık birlik başkanı olarak aday olmak yanlıştır. Sen oda başkanlığı yapamadın, birlik başkanlığından da efendi gibi çekilmeliydi.” İfadelerini kullandı.