Tuncer Candan'ın yazdığı ve Mehmet Emektar'ın yönettiği renkli oyun, ilk kez Osman Yozgatlı Mahallesi'nde yer alan Yunus Emre Anaokulu'nda sahnelendi. Çocuklar, Nasreddin Hoca, Karagöz-Hacivat ve Keloğlan gibi Türk kültürünün önemli karakterleriyle keyifli anlar yaşadı. Eğlenceli ve öğretici temalarıyla dikkat çeken "Macera Ormanı", çocuklardan büyük ilgi gördü. Oyuna kahkahaları ve alkışlarıyla eşlik eden minikler keyifli bir gün yaşadı.

OYUNUN KADROSU

Aydın 'da mutfak tüpünün patlamasıyla çıkan yangında 1 kişi yaralandı Aydın 'da mutfak tüpünün patlamasıyla çıkan yangında 1 kişi yaralandı

Oyuncu kadrosunda Tuncer Candan ve Mehmet Emektar yer alırken, oyunda dramaturji Serkan Fırtına'ya, yönetmen yardımcılığı İbrahim Gergin'e, reji asistanlığı Büşra Elmaskaya'ya, teknik sorumluluk Tamer Kartal'a ve sahne amirliği Mehmet Keskin'e emanet edildi.

MACERA ORMANI YAZ DÖNEMİNDE DE ÇOCUKLARIN KARŞISINA ÇIKACAK

Efeler Belediyesi'nin kültür-sanat etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Macera Ormanı oyununun, yaz dönemi boyunca da çocuklarla buluşmaya devam edeceği belirtildi.

Editör: Meltem Danışman