Çine Belediyesi kursiyerlerine seyircilerden tam not Çine Belediyesi kursiyerlerine seyircilerden tam not

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, kentin daha yeşil ve daha modern bir görünüme kavuşması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bunun yanında;  kültür-sanat, bilim ve spor dünyasından birçok ismin yanı sıra ülkemizin tarihi açısından önemli günler de Efeler’in projelerinde yaşatılmaya devam ediyor.

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktalarından biri olan Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği gün olan “4 Eylül” tarihi  ve Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan Köyü’nden olan ve unutulmaz eserlere imza atan halk ozanı “Aşık Veysel”in ismi, Efeler’deki parkta yaşatılacak. Bu kapsamda, Efeler Mahallesi 1343. sokakta yapımı tamamlanan 4 Eylül Aşık Veysel Parkı, 4 Eylül Pazartesi günü saat 18.00’de düzenlenecek olan törenle hizmete açılacak.

Tüm Efeler halkını açılışa davet eden Başkan Atay, “Efeler’imizde vatandaşlarımızın aileleri ile hoşça vakit geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri, çocuklarımızın özgürce koşup oynayacağı parklarımızın ve yeşil alanlarımızın sayılarını artırmaya devam ediyoruz. Bu anlamlı açılışa tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.